2014-ųjų metų švėkšniškiu tapo …

sveksniskes 2014Gruodžio mėnesį, iki šv. Kūčių, „Švėkšnos naujienų“ lankytojai galėjo išreikšti savo gerą valią, balsuodami už „Metų švėkšniškį 2014“. Balsavimo metu pagrindinė kova vyko tarp Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės Dalios Dirgėlienės ir Švėkšnos neįgaliųjų draugijos padalinio pirmininkės Ingritos Riterienės. Pirmavo tai viena, tai kita moteris, o sustabžius balsavimą paaiškėjo, jog šios nominantės surinko praktiškai vienodą skaičių balsų.

Metų švėkšniškės bus pagerbtos sausio 16 d. seniūnijos organizuojamame padėkos vakare bendruomenei, skirtame prisiminti praėjusių metų nuveiktus darbus.

Renkant 2014-ųjų metų švėkšniškį, buvo siūloma atsižvelgti į vieną paprastą kriterijų – nuoširdus atsidavimas gražiais savo darbais bendruomenės labui konkrečiais metais. Tad nutarėme įvertinti kandidačių triūsą ir 2014-ųjų metų švėkšniškiais paskelbti abi moteris.

Laureatės, sužinojusios šią naujieną, neslėpė susijaudinimo ir džiaugėsi, jog sulaukė tokio didelio palaikymo. Ir iš tiesų, rinkimai sulaukė netikėtai didelio populiarumo – iš viso balsuota beveik 1500 kartų. O balsavimo lyderes palaikė per 1000 respondentų, kartu sudėjus. Galutinius rezultatus rasite spustelėję ČIA.

I. Riterienė augo Saugose, ten baigė mokyklą. Tolimesniems ateities planams kelią pastojo sunki liga. Ir, nors moteriai pavyko atsitiesti, liga paliko gilų savo pėdsaką. Nuo 2011 m. Ingrita pradėjo vadovauti Švėkšnos neįgaliųjų draugijos padaliniui, tapo jo pirmininke. Nuo tada narių skaičius pradėjo augti kaip ant mielių, o draugijos nuveikti darbai ryškiai nuspalvino ir iki šiol džiugina švėkšniškių gyvenimą. 2014-ais metais atlikta tikrai daug Švėkšną garsinančių ir bendruomenę vienijančių iniciatyvų. Paminėsime tik keletą svarbiausių: grybavimo čempionatas, gyvų gėlių kilimas, duonos šventė, edukaciniai užsiėmimai, miestelį puošiantys floristiniai akcentai ir kt. Draugija aktyviai dalyvauja ir kitose miestelio renginiuose. Neįgaliųjų draugija pripažinta kaip iniciatyviausia 2013 m. Šilutės rajono bendruomenė. Daugiau su šios draugijos veiklą galite susipažinti spustelėję ČIA.

D. Dirgėlienė gimė Labatmedžio kaime, Švėkšnos vid. mokyklą baigė 1986 m., o 2002 m. paskirta mokyklos, kurią pati baigė, direktore. D.Dirgėlienei vadovaujant, atlikta pastatų renovacija ir remontas, sugrąžintas „Saulės“ gimnazijos statusas. Moteris aktyviai dalyvavo ir kultūriniame miestelio gyvenime. Anksčiau yra vadovavusi Švėkšnos klojimo teatrui, rašydavo scenarijus ir vesdavo miestelio šventes. Gimnazijos mokiniai ryškiai spindi miestelio kultūriniame gyvenime. Metų švėkšniškio 2014 m. niminacijai buvo pasiūlyta, kaip labai atsidavusi gimnazistų labui, už nuoširdų darbą mokyklos teritorijoje.

Metų švėkšniškio nominacijoje, be šių moterų, pretendentais paminėti buvo mokytojas Vaidotas Didžiūnas, veiklusis entuziastas Vytautas Raibys,  mokslininkas Pranas Kuzas, visuomenininkė Violeta Astrauskienė, muziejininkė Monika Žąsytienė, gydytoja Violeta Giedraitienė ir vyresnysis patrulis Edgaras Rūtelis. Dėkojame visiems nominantams, nes savo gražių darbų dėka, jūs buvote pastebėti ir „Švėkšnos naujienų“ skaitytojų pasiūlyti.

Štai, taip nepastebimai jau įžengėme į 2015-uosius, norisi tikėti, kad jie bus nemažiau produktyvūs, iniciatyvus, o apie Švėkšnos krašto žmones, jų nuveiktus gražius darbus, išgirsime dar labai dažnai. Tikėkime, kad Švėkšnos vardas bus  dažnai minimas įvairiose žiniasklaidos priemonėse, aišku, iš gerosios pusės.

Anksčiau planavome paskelbti metų švėkšniškį dar iki šv. Kalėdų, tačiau dėl asmeninių ir techninių problemų, to padaryti nepavyko. Dėl to atsiprašome visų skaitytojų. Siekdami tikslesnių balsavimo rezultatų, ateityje planuojame keisti balsavimo sistemą (Pvz. mobilusis balsavimas).