21 mergaitė pretendavo į „Pamario ilgakasės 2014“ titulą

Pamario ilgakase nugaletojaVaikų žaidimų kambario „Kukulis“ kiemelyje sekmadienio vidurdienis skambėjo nuo linksmo juoko, plojimų bei skambios muzikos. Net dvidešimt viena Pamario ilgakasė ir jų artimųjų būrys minėjo bei atšventė birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo ir Tėvo dieną.

Šilutėje pirmą kartą surengtas konkursas „Pamario ilgakasė“. Dėl nugalėtojos titulo varžėsi dalyvės iš Šilutės, Rusnės, Pagėgių, Priekulės ir Šilalės.

Varžėsi dviejose rungtyse

Konkurse galėjo dalyvauti 4 – 18 metų amžiaus mergaitės ar merginos, turinčios ilgus plaukus. Dalyves vertino profesionalių kirpėjų bei stilisčių komisija: salono „Pas Ingridą“ kirpėja Irnesta Knoraitienė, grožio salono „Evė“ kirpėja Dainora Gečienė, „Kirpyklos“ kirpėja Jurgita Stulgienė ir komisijos pirmininkė, šukuosenų dizainerė, kirpėjos profesijos mokytoja Reda Jurgėlienė.

Konkursas, kurį vedė Paulina Mikelkevičiūtė, prasidėjo pristatymu. Dalyvės deklamavo, grojo, pasakojo apie savo pomėgius, publiką žavėjo rankdarbiais, kai kurios, pasinaudojusios proga, originaliai pasveikino savo tėčius.

Po prisistatymo komisijos narės kiekvienai dalyvei kruopščiai matavo plaukų ilgį.Pamario ilgakase matuoja
Kol mergaitės ruošėsi antrajam turui, susirinkusiuosius linksmino dainininkės Elina Vaitelytė, Monika Junkarytė ir grupė „Berri“ (vad. Vygantas Stoškus). Mažieji linksmai leido laiką su „Kukulio“ šeimininkėmis, pūsdami milžiniškus muilo burbulus ar užsukdami į žaidimų kambarį.

Antroje rungtyje, pavadintoje „Mano gimtadienio šventė“, ilgakasės pavirto tikromis princesėmis. Mergaitės į sceną lipo išsipuošusios gražiausiomis suknelėmis ir įmantriai sušukuotos.

Kad laikas neprailgtų ir jaudulys atslūgtų, surengtas konkursas žiūrovams. Jie ne tik rinko publikos numylėtinę, bet buvo kviečiami prie scenos. Drąsiausioms mamoms ir tetoms komisijos narės taip pat išmatavo plaukų ilgį. Paaiškėjo, kad žiūrovė Gintarė, kuri atėjo palaikyti dukterėčios Agnės, turėjo ilgiausius plaukus.

Taip pat laimingajam burtų keliu buvo ištrauktas ir įteiktas „Mary Kay“ prizas – lūpdažiai.

Apdovanotos visos ilgaplaukės

Komisijos narės, rinkdamos nugalėtojas, turėjo kaip reikiant pasukti galvas, nes dalyvės buvo viena už kitą šaunesnės.
„Pamario ilgakasės“ konkurse buvo vertinamas ne tik plaukų ilgis, bet ir prisistatymų originalumas, išmoningumas bei sceninė laikysena.

Džiugu, kad konkursas sulaukė nemažai rėmėjų, jų įsteigtais specialiaisiais prizais apdovanotos visos dalyvės.
Pamario ilgakase dalyves 1
„Originaliausia ilgakase“ pripažinta aštuonmetė Agnė Stirbytė, „Stilingiausiomis ilgakasėmis“ – Danielė Malinina (10 m.) ir Iveta Vaišnoraitė (8 m.). Nominacijos „Storiausi plaukai“ prizais pradžiugintos Livija Gudaitytė (10 m.) ir Emilija Karnauskaitė (13 m.). „Fotogeniškiausia ilgakase“ tapo Margarita Jurkutė (8 m.), „Žavingiausia ilgakase“ – Gintarė Bružaitė (4 m.), „Drąsiausia ilgakase“ – Justina Jovaišaitė (13 m.), „Elegantiškiausia ilgakase“ – Urtė Stasionytė (9 m.).

Už kūrybiškiausius prisistatymus prizai įteikti Jogailei Ramanauskaitei (8 m.), Kristinai Gudaitytei (5 m.), Auksei Arnašiūtei (10 m.), Nidai Pečkytei (10 m.), už įsimintiniausias šukuosenas apdovanotos Simona Kudirkaitė (13 m.), Gabrielė Krincaitė (9 m.), Goda Galapčenkaitė  (10 m.), Paulina Stasionytė (12 m.). Nominacijos „Ilgakasės šypsenėlė“ apdovanojimas atiteko Ievai Kondrotavičiūtei (10 m.).

Pagrindiniai konkurso apdovanojimai

Suskaičiavus publikos balsavimo lapelius paaiškėjo, kad labiausiai visus sužavėjo Ugnė Starovoitovaitė. Vėliau ši šešiametė konkurso dalyvė buvo apdovanota dar vienu prizu – savo amžiaus kategorijoje tarp 4-6 m. mergaičių ji turėjo ilgiausius plaukus. Ugnės plaukų ilgis – net 81,5 cm.

Aštuonmetė Lėja Degutytė, turinti 92 cm ilgio plaukus, apdovanota kaip ilgiausių plaukų savininkė tarp 7-9 m. amžiaus dalyvių.
Pamario ilgakase mamos
10-13 m. amžiaus kategorijoje „Pamario ilgakase“ tapo trylikametė Kamilė Špuraitė, turinti 106 cm ilgio plaukus.

Ilgakasių ilgakasė – viešnia iš Šilalės

Svarbiausiuoju titulu „Pamario ilgakasė 2014“ apdovanota dalyvė, turinti ne tik ilgus plaukus, bet ir kitose rungtyse surinkusi aukščiausius balus. Šis titulas atiteko trylikametei Justinai Jovaišaitei.

Mergaitę, gyvenančią Šilalėje, į konkursą atlydėjo tėtis. Savo prisistatymo metu Justina drąsiai lipo ant scenos, demonstravo ne tik dailiai sušukuotus ir sugarbiniuotus plaukus, bet kartu su savo geriausiu draugu šuneliu parodė kelis triukus. Tuo pačiu šilališkė pasveikino savo tėtį su Tėvo diena.

Pirmąjį „Pamario ilgakasės“ konkursą surengė Šyšos kaimo bendruomenės pirmininkė Reda Jurgėlienė. Pagrindiniai rėmėjai ir partneriai buvo vaikų žaidimų kambarys „Kukulis“, UAB „Žibai“, kosmetika „Carin“, Kirpykloms.lt, Irma Dargužienė, naudotų baldų parduotuvė „Šilūnė“, Angelijos Jurgilienės įmonė, UAB „Hidrama“, „Mary Kay“ kosmetika.