3 vasaros patarimai besilaukiančioms: kad laukimo netrikdytų prasta savijauta

nestukeKiekvienai moteriai kūdikio laukimas – išties ypatingas metas, tačiau šiuo periodu moters organizme vyksta daug pokyčių, kurie kartais sukelia tam tikrus nepatogumus. Ypač vasarą, kai laukimą apsunkina ne tik fiziologiniai pakitimai, bet ir karštis, saulė bei tvankus oras. „Eurovaistinės“ vaistininkė Ilma Plynytė įvardija 3 problemas, kurios šiltuoju metų laiku dažniausiai kankina nėštukes.

Kojų tinimas

Kojų tinimui įtaką daro veninės kraujotakos sutrikimai. Nėštumo metu moters kapiliarai tampa labiau pralaidūs. Dėl šios priežasties daugiau skysčių patenka į audinius ir ten kaupiasi.

„Veninė kojų kraujotaka lėtėja su kiekvienu nėštumo mėnesiu, nes didėjanti gimda vis labiau spaudžia pilvo srities kraujagysles. Sutrikus kraujotakai, dažniausiai tinimas prasideda nuo pėdų ir kyla aukštyn: patinsta blauzdos ir šlaunys“, – paaiškina vaistininkė.
Neštumo metu ji pataria vengti ilgo stovėjimo ir rinktis kuo patogesnę avalynę. „Taip pat siūlyčiau išmėginti specialiai nėščiosioms skirtas kompresines kojines bei kojų voneles. Kas vakarą apie 15 min. pamirkykite kojas jūros druskos ar mėtų vonelėje bei jas pamasažuokite“, – rekomenduoja I. Plynytė.

Saulė ir pigmentinės dėmės

Farmacijos specialistės teigimu, nėščių moterų oda itin jautriai reaguoja į nudegimus ir turi polinkį į naujų pigmentinių dėmių atsiradimą. Pasitaiko atvejų, kada ant moters veido atsiranda balintos kavos spalvos pigmentinės dėmės, kurios dar yra vadinamos neštumo kauke.

„Tačiau nėščioms moterims saulė pavojinga ne tik dėl šių, su oda susijusių, problemų. Taip pat įdegusioje odoje susidaro biologiškai aktyvių medžiagų, kurios patekusios į kraują gali sukelti nepageidaujamus gimdos susitraukimus“, – aiškina I. Plynytė.

„Eurovaistinės“ atstovė pabrėžia, kad nėščioms moterims derėtų vengti ilgų pasibuvimų saulėje intensyviausiu metu – nuo 12 iki 16 valandos. Taip pat rekomenduojama naudoti kuo stipresnius apsauginius kremus nuo saulės su SPF 50 apsauga.

Vitaminų stoka ir perteklius

Vasarą gausu įvairių vaisių ir daržovių. Dažniausiai jie vartojami mažai apdoroti, todėl juose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jei nėščioji sveikai maitinaisi, vaistininkė nerekomenduoja papildomai vartoti kitų vitaminų.

„Per didelis vitaminų kiekis gali pakenkti nėštukei. Vitaminų ir mikroelementų stoka geriau nei jų perteklius. Jeigu valgote daug vaisių, daržovių, vitaminai nėra būtini. Tačiau, jei norite įsitinkinti kokių vitaminų organizmui trūksta, pasidarykite kraujo tyrimą, kuris tiksliai parodys, ką reikia vartoti, o ko ne“, – pataria I. Plynytė.

Pasak „Eurovaistinės“ farmacininkės, vieni iš svarbiausių vitaminų nėštumo metu yra folinė rūgštis ir vitaminas D. Folinė rūgštis palaiko normalią imuninės sistemos veiklą ir užtikrina, kad kraujyje nesumažėtų geležies. Jos gausu kiaušiniuose, piene ir visose žalialapėse daržovėse. Vitaminas D yra svarbus kalcio įsisavinimui, kuris yra itin reikalingas besivystančiam kūdikiui.