3 žingsniai, padėsiantys išsirinkti užuolaidas

 Užuolaidos – tas langų uždengimo būdas, kurį pasirinkę niekuomet nesuklysite. Tai ir gražu, ir elegantiška, ir prabangu, ir modernu, ir šį sąrašą būtų galima tęsti iki begalybės. Tačiau šį kartą ne apie tai. O apie ką? Dauguma žmonių nusprendę savo namus papuošti užuolaidomis susiduria su problema: kokias užuolaidas pasirinkti, kad jos pateisintų visus lūkesčius? Kaip nesuklysti ir džiaugtis tobulomis užuolaidomis? Esame pasirengę padėti ir pateikiame 3 pagrindinių žingsnių sąrašą, kuris padės išsirinkti nepriekaištingas užuolaidas.

1 žingsnis: įvertinkite erdvę, kurioje kabinsite

Šiuo metu užuolaidų pasiūla – itin didelė. Rinkoje gausų įvairių dizainų, spalvų bei atspalvių užuolaidų. Tad prieš nusprendę savo namus puošti užuolaidomis turite gerai apsvarstyti, kur jas kabinsite, ir kokio dizaino užuolaidų jums reikia.

Jei užuolaidos jums reikalingos virtuvėje, tuomet rinkitės trumpas, šviesaus audinio užuolaidas. Kadangi virtuvėje praleidžiama daug laiko, ten ir kepama, ir verdama, ir valgoma, ilgos užuolaidos gali trukdyti. O trumpos virtuvinės užuolaidos visuomet atrodys gražiai ir estetiškai. Jei užuolaidos kabės miegamajame, tuomet geriausias sprendimas – įsigyti tiek dienines, tiek naktines užuolaidas. Dailaus audinio dieninės užuolaidos puikiai atrodys dienos metu, o vakare pasitarnaus naktinės užuolaidos, kurios apsaugos nuo rytinių saulės spindulių ir užtikrins privatumą. Be to, miegamajame elegancijos ir prabangos visuomet suteiks ilgos, sodrių atspalvių užuolaidos. Svetainėje taip pat idealiai atrodys ilgos užuolaidos, o naktinių ir dieninių užuolaidų derinys – nepriekaištingas pasirinkimas. Na, o vaikų kambariui rekomenduojama rinktis trumpas, žaismingas užuolaidas, tuomet būsite tikri, kad mažyliai neužklius už užuolaidų, jų nesugadins ar nenukentės patys.

2 žingsnis: išsirinkite kokybišką audinį

Prieš renkantis užuolaidas būtina įsidėmėti, kad jūsų namus papuoš nepriekaištingos užuolaidos tik tuomet,  jei jų audinys bus kokybiškas. Kokybiškas audinys lemia tai kaip užuolaidos krenta bei kaip atrodo. Dieninių užuolaidų audinys turėtų būti lengvesnis, skaidresnis, todėl vienas populiariausių sprendimų yra tiulis. Naktinės užuolaidos reikalauja sunkumo, tankumo, netgi prabangos. Todėl tikrai nesuklysite pasirinkdami naktines užuolaidas iš blackout audinio. Šis audinys – nepralaidus šviesai, tankus ir lengvo kritimo. Žinoma, taip pat galima rinktis užuolaidas ir iš barchato, lino, medvilnės ir kt. Tik svarbiausia įsitikinti, kad tai tikrai kokybiškos medžiagos. Iš kur žinoti? Užsukę į Regila.lt tikrai būsite tikri, jog įsigijote aukščiausios kokybės, norimo audinio užuolaidas. Esame tikri, dėl išskirtinės kokybės šios užuolaidos tobulai atrodys bet kuriuose namuose.

3 žingsnis: derinkite prie interjero

Paskutinis žingsnis, kurį turite atlikti – priderinti užuolaidas prie interjero. Renkantis užuolaidas labai svarbu tiek namų sienų spalva, tiek dominuojančios kitos interjero detalės. Niekada nesuklysite pasirinkdami tokios spalvos užuolaidas, kokios yra ir jūsų namų sienos. Žinoma, ieškantys kažko išskirtinio gali rinktis ir visišką kontrastą. Tačiau tuomet, tarkim, ryškias užuolaidas reikėtų priderinti prie kitų interjero detalių. Svarbiausia, nebijokite eksperimentuoti, klausykite savo intuicijos ir kurkite nepriekaištingus namus su nepriekaištingomis užuolaidomis.