300 eurų netekusi moteris susitaikė su vagile

teismas vagiles„Vagis visur įlįs“ – byloja lietuvių liaudies išmintis. Naujųjų metų išvakarėse į Šilutės ligoninę pas gydytoją atėjusi moteris R.D. nė neįtarė, kad trumpam be priežiūros palikusi rankinę joje neberas apvalios pinigų sumos.

Pinigų netekusi moteris kreipėsi į pareigūnus, ir vagilė G.Ž. buvo surasta, tačiau moterys susitaikė, susitarė dėl iš piniginės pavogtų pinigų grąžinimo ir abipusiu sutarimu prašė teisėjos, kad baudžiamoji byla būtų nutraukta.

Vasario mėnesį Šilutės rajono apylinkės teismą pasiekė baudžiamoji byla, kurioje G.Ž. kaltinama nepažįstamos moters rankinėje buvusios piniginės vagyste. Niekur nedirbanti, išsituokusi, pagrindinį išsilavinimą įgijusi moteris iki tol nebuvo teista.

Moteris teisėjai papasakojo, kad vagystės dieną apie 10val. turėjo talonėlį pas gydytoją. Prieš eidama į gydytojo kabinetą trumpam nubėgo į tualetą. Savo rankinę neapdari moteriškė paliko koridoriuje, ant suoliuko.

R.D. matė, kad koridoriuje laukia dar viena moteris, tačiau neįtarė nepažįstamosios blogų kėslų.

Vagilė, pamačiusi, kad šalia jos guli be priežiūros palikta rankinė, neatsispyrė pagundai patikrinti. kas jos viduje. Iš rankinės ištraukė piniginę, iš kurios vėliau išėmė pinigus. Prieš teismą vėliau stojusios G.Ž. kišenė pasipildė svetimais 300 eurų.

Iš tualeto grįžusi nukentėjusioji viską rado, kaip palikusi: ant suolo gulinčią rankinę ir šalia sėdinčią tą pačią nepažįstamąją. Kad jos rankinėje jau nebėra nei piniginės, nei pinigų, R.D. pastebėjo tik įėjusi į gydytojo kabinetą. Pravėrusi rankinę, pradėjo ieškoti piniginės ir nustėro jos neberadusi. Kai išėjo iš kabineto, nepažįstamosios jau nebebuvo…

Apvogta moteris savo piniginę rado prie ligoninės durų, šiukšlių dėžėje.

Policijos pareigūnai netruko nustatyti vagilės asmenybę.

Teisiamoji atskleidė, kad pavogtus 300 eurų išleido maistui, labai gailisi dėl padaryto nusikaltimo. Su nukentėjusiąja ji susitaikė bei susitarė per du mėnesius atlyginti padarytą turtinę žalą. R.D. atleido ją apvogusiai G.Ž. ir prašė teismo ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Teisėja, atsižvelgdama į kaltinamosios G.Ž. turtinę padėtį – ji neturi jokio turto, nedirba, kad augina mažamečius vaikus, nutraukė baudžiamąją bylą. Dėl sunkios turtinės padėties teisėja nusprendė nepriteisti ir valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidų.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.

 

 

 

Šilutės ligoninės koridoriuje rankinę trumpam be priežiūros palikusi moteris neteko piniginės su 300 eurų.