313 litrų naminės degtinės atsiėjo beveik 4000 eurų

naminukes-varykla-579f50ee34a41V. P. 2014 metais Šilutės rajono apylinkės teisme jau buvo teistas už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti laikymą, gabenimą ar realizavimą. Tąkart vyras atsipirko 4 mėnesių viešųjų darbų bausme, kadangi laikė ne daugiau kaip 50 litrų namų gamybos alkoholio.

2015 metais jis jau buvo išregistruotas iš probuojamųjų (teisėsaugos institucijų stebimų ir prižiūrimų) asmenų registro, tačiau 2017-ųjų rudenį vėl pradėjo tą pačią nusikalstamą veiklą.

Neteisėtas naminės degtinės fabrikėlis veikė nuo 2017 m. rudens (tiksli data ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta) iki 2018 m. lapkričio 12 d. 23.40 val., kai ir buvo aptiktas policijos pareigūnų. Miške prie namų buvo surasti aparatai naminiams alkoholiniams gėrimams gaminti, prie ūkinio pastato ir malkinės rasta 313 litrų 500 gramų naminės degtinės įvairiose talpose.

Kaltinamasis dėl padarytų nusikaltimų visiškai pripažino savo kaltę ir papasakojo, kad tada, kai nusižengė įstatymui, kaip nuomininkas gyveno pas A. B. Jis šeimininkui už gyvenamąjį plotą ir maistą atsiskaitydavo padėdamas ūkio darbuose. Vyras puikiai žinojo, kad naminės degtinės gaminimas ir pardavimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę, nes jau buvo už tai teistas. Tačiau visgi naminę virė kelis kartus, ją vis kaupė, neparduodamas mažais kiekiais, mat nenorėjo pasiskelbti ir būti sulaikytas policijos. Jis norėjo sukaupti didesnį kiekį ir parduoti ramiai, be jokių kalbų. Turbūt jo planuose buvo tikslas vienu pardavimu susižerti apvalią pinigų sumą ir ramiai, sočiai pagyventi.

Kad verda naminę degtinę šeimininkui pas kurį gyvena jis nesakė, gėrimą laikė plastikinėse talpyklose ir slėpė kieme, prie ūkinio pastato esančiame cementiniame ritinyje bei metalinėje dėžėje.

Tą vakarą, kai buvo susektas nusikaltimas, V. P. sutemus nuėjo ir užkūrė ugnį, norėdamas baigti gaminti naminukę. Išviręs apie 20 litrų ją supylė į plastikinę talpą, kurią nunešė į sodybos kiemą ir padėjo po metaline dėže prie kitų, anksčiau padėtų talpų. Po to vyras sugrįžo į mišką, bet nepastebėjo, kad jį stebi policijos pareigūnai. Vėliau jis ėjo dar kartą norėdamas paleisti gyvulius į kitą aptvarą ir buvo sulaikytas. Vyras pareigūnams sakė, kad viskas yra jo, kad jis viską darė vienas, daugiau asmenų, kurie galėtų būti nusikaltimo bendrininkai nepastebėta.

Miške pareigūnai rado aparatūrą naminei virti. Talpa raugui, kurioje to raugo nebuvo, sunaikinta įvykio vietoje. Kratos metu policija apžiūrėjo ir visas gyvenamąsias ir pagalbines patalpas, kol galiausiai prie ūkinio pastato rado cementinį ritinį, kuriame buvo padėti įvairios talpos bakeliai su namų gamybos svaigiuoju gėrimu. Supilstytas skystis turėjo naminei degtinei būdingą kvapą, jo iš viso buvo 313,5 litrų. Sulaikytasis prisipažino, jog visos šios talpos yra jo, jose esantis skystis yra jo išvirta naminė degtinė, jis sutiko, kad bendras kiekis gali būti 313,5 litrų. Pareigūnams jis atskleidė, kad visą naminę degtinę išvirė per kelis kartus ir ją taupė, norėdamas parduoti ir taip užsidirbti, nes gauna mažas pajamas. Dėl tokio savo elgesio teisiamasis gailėjosi.

Sodybos, kurioje gyvena kaltinamasis, šeimininkas ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad nėra pastebėjęs, nei kad V.P. neštų iš namų miltus, nei kad į namus parsineštų naminės degtinės. Apie tai, kad pas jį gyvenantis pagalbininkas verda naminę, jis sužinojo tik kuomet į namus atvyko policijos pareigūnai ir sodyboje atliko kratą.
Vyras papasakojo, kad V. P. gyvena lauko virtuvėje ir gyvena gana asocialiai, todėl jis nelabai sukontroliuoja, kur ir kada pastarasis išeina. Kad pas V. P. lankytųsi pašaliniai ir kad jis prekiautų namine degtine, šeimininkas nepastebėjo, kaime taip pat kalbų apie tai nebuvo.

Galutinė teismo skirta bausmė – 78 MGL (3 900 Eur) piniginė bauda, taip pat po nuosprendžio įsiteisėjimo buvo sunaikinta visa rasta naminė bei įranga jai gaminti.
Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.