4 mėnesiai – stebėjimo kamerų akiratyje: nenustebkite, jei gausite baudą

vaizdo kamerosKeliasdešimt užfiksuotų Kelių eismo taisyklių ir kitokių viešosios tvarkos pažeidimų ir už tuos pažeidimus skirtos baudos – tokį kraitį jau sukrovė vasarą Šilutėje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Daugiau nei pusantro šimto tūkstančių eurų kainavusi vaizdo stebėjimo sistema visuomenei buvo pristatyta liepos 21 dieną.

Mėgėjai kalbėtis telefonu nebesiginčija

Šilutės policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einantis Alvydas Balandis sako, jog tikslios vien vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotų pažeidimų statistikos nevedama. Bet 12 modernių kamerų, kurios vaizdą filmuoja visuose įvažiavimuose į miestą ir vadinamuosiuose karštuosiuose miesto taškuose, jau užfiksavo ne vieną dešimtį įvairių pažeidimų.

Pasak A.Balandžio, ypač ši įranga padeda drausminti mėgėjus sustoti kur panorėjus ar mėgstančius vairuojant kalbėti mobiliuoju telefonu vairuotojus. Iki šiol dažnai už tokius prasižengimus sustabdyti ir baudžiami vairuotojai mėgdavo ginčytis, esą telefonu jie nekalbėjo, tad ir bauda jiems skiriama neteisėtai.

Dabar su pareigūnais nebepasiginčysi, mat kameros fiksuoja vaizdą 360 laipsnių kampu, o važiuojančio automobilio numerį nuskaito net iš 300 metrų atstumo. Taigi belieka vairuotojui parodyti nufilmuotą vaizdą, ir noras neigti savo kaltę dingsta.
A.Balandžio pastebėjimu, mėgėjų kalbėti telefonu vairuojant mūsų mieste ypač gausu, tad jie neturėtų nustebti, kai į namus gaus pranešimąatvykti į policijos komisariatą ar sumokėti skirtą baudą.

Mato ir pėsčiuosius, ir ne vietoje besišlapinančius

Kur kas budresni gatvėse turi būti ir pėstieji. Ši eismo dalyvių grupė yra ypač neatsargi, dažnai į gatvę išeina prieš pat atvažiuojančias mašinas, net neapsižiūrėję ir neįvertinę jų greičio.

„Kameros fiksuoja ir pėsčiųjų pražangas, tad iškilus konfliktinei situacijai galima pamatyti, kas iš tiesų kaltas. Tai labai palengvina tyrimą. Tad gali būti, kad baudą pelnys ir pėsčiasis“, – sako A.Balandis.

Pareigūnas komentuoja atvejį, vienoje Šilutės gatvių nutikusį prieš kelis mėnesius. Tuomet buvo pranešta, kad automobilis partrenkė vyrą. Bet tiriant situaciją ir peržiūrėjus vaizdo kamerų įrašus tapo aišku, kad žmogus gatvėje, tiesiai prieš atvažiuojančią mašiną nugriuvo pats ir automobilis jo nekliudė.

Į tų visa matančių kamerų akiratį pakliūva ir ne vietoje gamtinius reikalus atlikti sumanę piliečiai. Todėl ne vienam jau teko smarkiai nustebti, kai pamanęs, kad niekas jo nemato, ir nusišlapinęs kuriame miesto kampe, apsisukęs eiti jis už nugaros pamatė akimirksniu prisistačiusius pareigūnus.

Toks elgesys priskiriamas smulkiam chuliganizmui ir užtraukia baudą nuo 100 iki 300 eurų arba areštą iki 30 parų.

Tačiau, žinoma, kameros užfiksuoja ne viską, juo labiau kad jų tėra 12. „Būtume dėkingi, jei kamerų mieste būtų dar daugiau“, – sako l.e.p. Šilutės policijos vadovas.