40-metį švenčiantys „Pušelės“ vaikai palinkėjo sau daug dovanų, balionų ir gerų švenčių

pusele aukurasNeįtikėtinai spalvinga, linksma ir triukšminga praėjusio penktadienio popietę buvo erdviame Šilutės vaikų darželio – lopšelio „Pušelė“ kieme – bendruomenė šventė įstaigos 40-ąją gimtadienį.

Tiesiog pievoje pasitiesę pledus mažieji „Čiauškučiai“, „Gudručiai“, „Pabiručiai“, „Bičiuliai“ ir kitokiais vardais pasivadinę šio darželio ugdytiniai su savo pedagogėmis sutiko svečius, rodė jiems, ko išmokę, dainavo ir šoko. Svečiai iš Šilutės rajono savivaldybės linkėjo įstaigai tolesnės sėkmingos plėtros, o patys mažieji irgi rado, ko sau palinkėti: „Daug dovanų, balionių ir gerų švenčių“, – aiškiai savo ir draugų pageidavimus išdėstė Dorotėja ir Arielis, su auklėtoja Danguole pradėję šventinį renginį.

Moko pažinti tradicijaspusele vaikai

Beveik visus keturis dešimtmečius įstaigai vadovaujanti direktorė Virginija Čėsnienė visiems priminė 1977-uosius, kai netoli Šilutės geležinkelio stoties duris atvėrė dar vienas vaikų darželis – „Pušelė“. 1993-aisiais jis, kaip ir daugelis to meto ikimokyklinio ugdymo įstaigų, buvo reorganizuotas į darželį – mokyklą, o po dešimtmečio vėl tapo lopšeliu – darželiu.

Šiuo metu įstaigoje veikia 9 grupės, jas lanko 170 vaikų, su kuriais dirba 17 pedagogų ir 23 aptarnaujančiojo personalo darbuotojai.

„Pušelės“ pedagogės seniai pasirinko etnokultūrinio ugdymo kryptį. Prieš 25 metus suburtas dainuojančių ir šokančių vaikų ir pedagogių folkloro ansamblis „Žuvininkai“ žinomas ir už mūsų rajono ribų. Klaipėdos krašto tautinius rūbus įsigijęs ir Pamario kraštui būdingą kultūrinę programą parengęs ansamblis Šilutės rajoną reprezentuoja ir daugelyje kitų miestų renginių.

pusele vaikai2jpg„Pušelėje“, pasak direktorės, vaikai mokomi pažinti ir perimti Mažosios Lietuvos tautinės kultūros tradicijas, etninės kultūros temos integruojamos į vaikų meninę, pažintinę ir darbinę veiklą. O tam, kad mažieji Šilutės piliečiai geriau pažintų krašto architektūros, gamtos, istorijos ir kultūros paminklus, organizuojamos įvairios ekskursijos.

Naudojant lietuvių liaudies meno akcentus puošiamas ir šios įstaigos interjeras, lauko aplinka.

Pasirodo ir tarptautiniuose renginiuose 

Erdvi „Pušelės“ teritorija išskirtinė tuo, kad čia ne tik reljefas labai skiriasi nuo kitų darželinukų ugdymo įstaigų – jis ypatingai kalvotas. Bet jame gausu įrenginių iš medžio, kuriuos jau daug metų įstaigai dovanoja Šilutės urėdija. Teritorijoje yra ir mažojo krepšinio bei mažojo futbolo aikštelės, „Sveikatos takas“ – medinių laipiojimo įrenginių kompleksas, dviračių trekas, o įstaigoje – choreografijos ir sporto salės. Grupių sporto kampeliuose irgi gausu aktyviai judėti skatinančių priemonių.

Ugdymo procese „Pušelės“ pedagogės taiko ir Valdorfo pedagogikos elementus, čia stengiamasi dirbti ir sprendimus priimti ne „dėl“ vaikų, bet „su“ vaikais, t.y., įsiklausant į jų nuomonę.

Darželyje veikia ir nemiegančių pietų miego vaikų kambarėlis, kuriame laiką leidžia tie, kas nenori miego.

„Pušelės“ ugdytiniai jau daug metų sėkmingai pasirodo daugelyje tarptautinių, šalies ir rajono renginių, parodų ir konkursų, folkloro šventėse, sporto varžytuvėse. Šiemet jie tapo ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2017“ rajoninio ir regioninio etapo nugalėtojais ir finalinių žaidynių festivalio finalininkais.

Aukurą uždegė veteranėspusele vaikai1jpg

Darželyje visą jubiliejinę savaitę buvo gausu renginių. Buvo išvykų po miestą, sporto varžybų, linksmų estafečių ir judrių liaudiškų žaidimų, atvyko svečių iš kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

O penktadienio gegužinėje „Pabūkime kartu“ visa bendruomenė svečius žavėjo kūrybiškumu. Viena kitą keitė išradingai pasipuošusių mažųjų grupės, demonstruodamos, kiek dainelių ir žaidimų jau išmoko. Spalvingumu savo auklėtiniams nenusileido ir auklėtojos: „Tai štai kodėl tos auklėtojos tokios gražios – su skrybėlėmis“, – komentavo tarpusavyje įkalnėje susėdę mažieji.

Uždegti šventės aukurą patikėta nuo pat atidarymo „Pušelėje“ dirbančioms Birutei Bruneikienei ir Vidai Urbonienei, joms įteiktos ir gėlių puokštės.

Direktorės V.Čėsnienės ir Savivaldybės Švietimo skyriaus padėkos raštai įteikti darbą jau paliekančioms Ramunei Klymantienei bei Janinai Rudienei, už puikų vaikų parengimą respublikiniam vaikų ir moksleivių konkursui „Tramtatulis“ padėkota auklėtojai Irenai Žėkienei.

V.Čėsnienė dėkojo visoms kolektyvo narėms už sąžiningai atliekamą darbą, tėveliams – už pasitikėjimą ir vertinimą, o vaikams – už tai, kad pačios darbuotojos su jais kasdien patiria atradimo džiaugsmą.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.