40 paukščių diena į Lietuvą atneša pasakiškus orus

pauksciai-pamaryje-j-morkuno-nuotr-62251845Apytikriai 40 paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį grįžta. Todėl nuo senovės lietuviai kovo 10-ąją švęsdavo 40 paukščių dieną. Pirmadienį mūsų laukia pasakiški pavasario orai. Įdienojus oras sušils net iki 10–15 °C, bus galima džiaugtis saule, debesų labai nedaug, tad ir apie lietų kalbėti neverta, sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Anot jo, iš Lenkijos, Vokietijos pučiantis vidutinio stiprumo pietų, pietvakarių vėjas į mūsų šalį atneš labai šiltus orus. Šilčiausia bus pietvakariniuose šalies rajonuose

„Šiandien kai kur gali būti pasiekti nauji kovo 10 dienos aukščiausios temperatūros rekordai“, – mano V. Sakalauskas.

Sinoptikas sako, kad šaltukas Lietuvoje naktį iš sekmadienio į pirmadienį apsilankė ne visur, buvo mažai debesuota ir sausa. Pašalo pietiniuose ir rytiniuose rajonuose – Varėnoje buvo netgi iki –5 °C šalčio. Vis dėlto temperatūra daug kur buvo teigiama. Prie jūros buvo 3–4 °C, šiaurės vakariniuose rajonuose – 5 °C šilumos.

Antradienio naktį šalyje temperatūra vėl priartės prie 0 °C, dieną sieks 5–10 °C.

Antradienį vėjas keis kryptį – jis papūs iš vakarų, šiaurės vakarų ir šilumos bangą iš Lietuvos nustums į žemyno gilumą. Tiesa, šventinę Kovo 11-ąją lietaus nenumatoma.

Trečiadienį, ketvirtadienį ir netgi penktadienį kritulių tikimybė nedidelė, keisis tik oro temperatūra. Naktimis temperatūra vis artės prie 0 °C. Dienomis svyruos apie 10 °C.

Savaitgalį Atlanto ciklonas atneš permainų. Bus kur vėsiau, vėjuota, lis, yra tikimybė, kad bus šlapdriba.

Apytikriai 40 paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį grįžta. Todėl nuo senovės lietuviai kovo 10-ąją švęsdavo 40 paukščių dieną.

Manyta, kad, jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų. O šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų.