5 knygos, kurias privalo perskaityti kiekvienas

Karantinas jau baigiasi, o už lango saulės spinduliai kaitina orą ir vasara visiškai įsibėgėjusi. Daugelis ruošiasi atostogauti, o moksleiviai ir studentai jau užbaigė mokslo metus.

Akiniai nuo saulės

Kas planuoja keliauti į kaimą ravėti daržų, kas užsuks į naują interneto svetainę, bet daugelis jau planuoja ne už kalnų ateinančias atostogas. Kiekvieną dieną bėgdami tarp skirtingų darbų ir pareigų, žmonės neturi laisvo laiko ir retas vakare keletą valandų skiria popietei prie knygos. Dažnas žmogus, net norėdamas paskaityti kokį nors literatūros kūrinį, nežino kokios knygos griebtis. Šis trumpas rekomendacinis sąrašas padės sutaupyti laiko renkantis knygą prie puodelio skanios arbatos ar saldžiai karčios kavos.

1. Džordžas Orvelas ,,1984“

Kas nežino šio autoriaus ar kūrinio, gali pagalvoti, kad žmogus tiesiog aprašė gyvenimą tūkstantis devyni šimtai aštuoniasdešimt ketvirtais metais. Pati knyga buvo parašyta pokario Europos autoriaus, kuris mirė netrukus po knygos išleidimo. Džordžas Orvelas savo knygoje aprašė ateities pasaulio struktūrą. Pagrindinis veikėjas, Tiesos ministerijos Registrų skyriuje dirbantis Vinstonas Smitas, sumaniai perrašinėja praeitį, kad ji atitiktų partijos poreikius. Skaitytojai šį kūrinį apibūdina kaip alegoriją, kuri stebina savo distopišku pasauliu.

2. Haruki Murakami ,,1Q84“

Haruki Murakami yra žymiausias šiuolaikinis Japonijos romanistas bei siurrealizmo žanro atstovas. Visi jo kūriniai pasižymi labai tikroviškai aprašytu realiu pasauliu, bei pagardinti įvairiomis mistinėmis detalėmis. Pats siužetas pasakoja apie vyro Tengo bei moters Aomamės gyvenimą. Viso kūrinio metu jų siužetinės linijos artėja, o skaitytojui be galo įdomu sužinoti ar galų gale susitiks šie du pagrindiniai knygos veikėjai. Negalima nepaminėti, kad Haruki Murakami nepamiršo į siužetą įpinti tokių mistinių detalių kaip mažieji žmogeliukai ir oro lėliukė. Pats knygos skaitymas primena pasivažinėjimą amerikietiškais kalneliais: įtampa tai sukyla, tai atslūgsta. Pats kūrinys gali nepatikti tiems, kas mėgsta labai aštrų ir fantastinį siužetą.

3. Michailas Bulgakovas ,,Meistras ir Margarita“

Tai neabejotinai meistriškiausias Michailo Bulgakovo ir visos rusų literatūros romanas. Dar nei vieno ši knyga nepaliko abejingo. Tai daugialypis ir daugiasluoksnis darbas, kuriame viena pagrindinių filosofinių problemų yra gėrio ir blogio santykis. Kiekvieno žmogaus gyvenime yra momentas, kai jis turi pasirinkti tarp gėrio ir blogio.Nors dažnas teigia, kad pradžioje kūrinys yra gan nuobodus, bet vėliau siužetas įgauna pagreitį ir norisi visas savo jėgas skirti tik šios knygos skaitymui.

4. Čarlzas Dikensas ,,Didieji lūkeščiai“

Iš pirmo žvilgsnio šis pasakojimas atrodo labai paprastas, galbūt netgi per daug neišsiskiriantis, bet jau kelis šimtmečius ,,Didieji lūkesčiai“ palieka savo žymę žmonių širdyse.
Pagrindinis pasakojimo veikėjas Pipas yra našlaitis, pristatytas dirbti pameistriu pas kaimo kalvį. Jo didžiausias troškimas yra tapti džentelmenu. Netikėtai paslaptingas asmuo jam palieka didelius turtus ir jis išvažiuoja iš savo tėviškės, kad taptų išsimokslinusiu ir turtingu džentelmenu. Vėliau Pipas svajoja vesti merginą Estelą, bet jo planus sužlugdo kalinys Megvičas, kuris kadaise privertė jį pavogti. Kyla priešprieša tarp Megvičo norų ir Pipo didžiųjų lūkesčių.

5. Francis Skotas Fidžeraldas ,,Didysis Getsbis“

Ši knyga yra svarbiausias XX a. Amerikos literatūros šedevras. Pati istorija pasakoja apie džiazo epochą, kuomet vyravo prohibicijos įstatymas, Chanel No. 5 kvepalai, pirmasis įgarsintas filmas, Peliukas Mikis, šampanas, čarlstonas ir fokstrotas iki paryčių. Knyga, kuri garantuotai nepaliks abejingų ir įžiebs ugnelę akyse, kadangi kiekvienas ją perskaitęs negalės nustoti žavėtis tuometinio laikotarpio gyvenimu.