5 naudingi patarimai apie PC – tinka visiems

Nesvarbu, ar esate patyrę kompiuterio naudotojai, užkietėję gamer‘iai ar tik domitės galimybe įsigyti naują kompiuterį bei jį naudoti sau, visada galite rasti būdų, kaip gauti dar daugiau naudos. Šiame straipsnyje PC pasaulio ekspertai pasidalins penkiais praktiniais patarimais, į kuriuos turėtų atsižvelgti kiekvienas naudotojas. Jie padės kuo geriau išnaudoti savo įrenginio galimybes, sutaupyti ir apsisaugoti nuo bereikalingo vargo.

Pasinaudokite kainų palyginimo platforma, kai perkate kompiuterį

Kompiuterinė technika parduodama pačiose įvairiausiose elektroninėse parduotuvėse. Būtent dėl to nereikėtų skubėti naudotis pirmais pasitaikiusiais pasiūlymais. Kainų palyginimo portaluose saugomos ir rodomos įvairių mažmenininkų siūlomos kainos tam pačiam produktui, todėl galite rasti geriausią pasiūlymą ir, paprastai, sutaupyti nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų.

El. parduotuvėse taip pat dažnai pateikiami ne tik kainų palyginimai, bet ir išsamūs aprašymai, visos svarbiausios kompiuterio specifikacijos bei naudotojų atsiliepimai. Ši informacija gali būti neįkainojama priimant geriausią sprendimą. Sutaupymo galimybės pasidarys itin pastebimos, jeigu kompiuterį surinkinėjate iš atskirai perkamų komponentų.

Žaidimus pirkite tik internetu

Pirkti žaidimus internetu daug patogiau nei pirkti dėžutes su diskais. Vos keliais spustelėjimais galite pasiekti didžiulę įvairių žanrų žaidimų biblioteką per Steam, Origin ar kitas parduotuvėse. Be to, internete yra ir ne viena el. parduotuvė, parduodanti būtent specialius kodus, kurie atrakina žaidimus minėtose platformose. Lyginant fizinės ir virtualios kopijų kainas, skirtumai gali siekti ir 30-50 %.

Be to, internete lengviau rasti nuolaidas žaidimams bei gauti naudos iš jau minėtų kainų palyginimo platformų.

Visada įsirašykite tik legalias operacinės sistemos ir programinės įrangos versijas

Nemokama – nebūtinai naudinga. Piratinės programinės įrangos bei pačios Windows versijos gali būti kenksmingos kompiuteriui, nes hakeriams (kurie beje ir nulaužia programas ar Windows‘us) nėra sunku įdėti kenksmingų kodo eilučių į aktyvavimo įrankius ar kitas programos dalis. Nors oficialiu keliu eiti brangiau, tačiau kompiuteris turi tarnauti jums ir negali būti pernelyg pažeidžiamas. Priešingu atveju rizikuojate netekti darbo, asmeninių duomenų, prisijungimų ar net prarasti juos juodojoje rinkoje.

Jei turite laptop‘ą, įsigykite privatumo stiklą

Privatumo stiklas yra paprastas, bet veiksmingas aksesuaras laptop‘ui. Jis veikia labai paprastai. Užklijavus, stiklas specifiniu kampu laužia šviesą, todėl vaizdą ekrane įmanoma matyti tik sėdinti priešais ekraną arba iki ~30 laipsnių kampu. Iš šono vaizdas atrodo juodas arba visiškai išblukęs. Viešoje vietoje tai apsaugo jūsų informaciją nuo pašalinių žvilgsnių. Tai ypač aktualu tiems, kurie dirba viešose vietose.

Nešiojamą kompiuterį kraukite atsakingai

Atsakingi įkrovimo įpročiai gali gerokai prailginti nešiojamojo kompiuterio akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Nepalikite nešiojamojo kompiuterio visą laiką prijungto prie įkroviklio po to, kai jis jau pasikrovė. Jei pavyksta, stenkitės, kad akumuliatoriaus įkrova visada būtų 20-80 %.