5-oji moliūgų – žibintų šventė vyks dvi dienas „Mes už šviesą“ – spalio 28-29 dienomis

moliugu svente_sveksna_10_28Didžiulio susidomėjimo sulaukusi Švėkšnos moliūgų – žibintų šventė „Mes už šviesą“ šiemet vyks spalio 28-29 dienomis. Tai bus jau penktasis kartas, kuomet vienas gražiausių Žemaitijos parkų paskęs magiškoje švieselių jūroje. O susikaupti kviečianti meditacinė muzika turėtų perteikti ypatingą aurą.

„Kviečiame visus vėl taip gausiai dalyvauti šiame renginyje. Tik nuo Jūsų priklauso, kiek sušvis žibintų“, – ragina magiškosios šventės organizatoriai.

Nedrąsiai pradėta moliūgų – žibintų akcija Švėkšnos parke „Mes už šviesą“ iki šiol skleidžia šilumą tarp švėkšniškių ir šiai idėjai neabejingų žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Prieš 5 metus pirmoji moliūgų žibintų akcija buvo surengta miestelio centre, joje nušvito 38 moliūgai, 2012-aisiais parke buvo įžiebti 668, 2013-aisiais – 1128, 2014-aisiais – 1627 moliūgų žibintų, o pernai vėl pasiektas Lietuvos rekordas: pirmąjį akcijos vakarą šviečiančių monstriukų skaičius perkopė 1500 ribą, o antrąją dieną moliūgų – žibintų skaičius pasiekė 1714.
Organizatoriai tikisi, kad šiemet Švėkšnos parką nušvies ne mažiau kaip 1750 moliūgų – žibintų.

Tam švėkšniškiai ruošėsi nuo pavasario: jauna Švėkšnos verslininkė, kepyklėlės „Katu katu“ vadovė Viktorija Toliušytė inicijavo moliūgų daigų dalijimo akciją „Čiupk daigiuką – užaugink moliūgiuką“ ir kartu su dekoratyvinių augalų ūkio šeimininke Rita Tamašauskiene užaugino bei turguje išdalijo apie 400 moliūgų daigų.

Po savaitės pažiūrėsime, ar tie daigai ir kitų akcijos dalyvių auginti moliūgai padės pasiekti naują Lietuvos rekordą.

Šventės programa

Spalio 28 dieną

Nuo 12.00 val. veiks kūrybinės moliūgų – žibintų dirbtuvės Švėkšnos tradicinių amatų centro kiemelyje (Liepų g. 25A). Čia galėsite parodyti savo išradingumą, skaptuojant savo ar organizatorių atneštus moliūgus.
Jeigu moliūgą paruošite iš anksto, tuomet jį užregistruokite, o savanorių komanda Jums pagelbės žibintą padėti į reikiamą vietą parke.

Žibintų įžiebimas prasidės 19 val., tuomet organizatoriai oficialiai paskelbs šventės pradžią. Vyks šventinis koncertas prie vilos „Genovefa“.

Tą patį vakarą apie 21 val. dar kartą koncertuos kviestiniai atlikėjai.

Parkas sušvis ne tik švieselėmis, sklindančiomis iš moliūgų, bet ir specialiais ugnies fakelais, šviesos instaliacijomis.
Šventės metu vyks šventinė prekyba įvairiais suvenyrais, gardėsiais.

Spalio 29 dieną

Temstant, apie 19 val.,  moliūgai – žibintai vėl bus įžiebti, o parke skambės rami muzika.