5-osios emalio laboratorijos menininkai kurs „Atviruką Lietuvai“

emalio simpoziumas_Kolje_2016_Ruta_Jurkunaite_BruozieneRugpjūčio 1-12 dienomis Kintų Vydūno kultūros centre vyksta 15-oji emalio meno laboratorija „Pamario ženklai“. Šiemet jos tema – „ATVIRUKAS LIETUVAI / POSTCARD LITHUANIA“.

Organizatoriai kviečia lankyti kūrybines dirbtuves Vydūno kultūros centre nuo 10 iki 18 valandos ir susipažinti su emalio kūrinių gimimu.

Pasak Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės, šiais metais dailininkai kviečiami keliauti Pamario krašto „senuoju pašto keliu, prisiminti ir susipažinti, kaip prieš kelis šimtmečius per šį kraštą iš Karaliaučiaus į Klaipėdą keliavo ne tik naujausios žinios, bet iš čia tuo pačiu keliu traukdavo mokytis mūsų krašto šviesuoliai.emalio simpoziumas_Kepamas_emalis

Šiuo keliu iškeliavo Liudvikas Rėza, kuriam vėliau į Karaliaučiaus universitetą surinktą lietuvių tautosaką siuntė dvarininkas iš Muižės Ernestas Vilhelmas Berbomas. Sausumos ir vandens keliu į Tilžę ar Ragainę keliavo Vydūnas, Hermanas Zudermanas, Martynas Jankus, Jurgis Zauerveinas, knygnešiai ir kiti šviesos skleidėjai.

„Dailininkus norime įkvėpti ir šios Lietuvos istorijos dalies įspūdžius papasakoti per EMALIUOTĄ PAŠTO ATVIRUKĄ, kuriuo kaip simboliu siunčiama naujausia žinia ir kelionės įspūdžiai“, – sako plenero organizatoriai.

Šiemet Kintuose emalio juvelyrikos dirbinius kurs trijų šalių menininkai: Mariam Dzidzikasvili iš Gruzijos, Olga Erokhova ir Elena Sakharova iš Rusijos bei Lietuvos juvelyrai Singrida Jurkšaitytė, Gvidas Latakas ir du kintiškiai – Aušra Mačiulaitienė bei Julius Vaitkus.

RuEmalio simpoziumas_miniatiuru_kompozicija_Zoja_Ramanauskienegpjūčio 12 dieną, 15 valandą, stovyklos uždarymo metu, iš sukurtų darbų bus  pristatoma naujų emalio kūrinių paroda „ATVIRUKAS LIETU-VAI / POSTCARD LITHUANIA“.

2018 metais, pasitinkant valstybės šimtmečio jubiliejų, bus leidžiamas kalendorius – atvirukų rinkinys, iliustruotas naujais emalio meno laboratorijos kūriniais.

Laboratorijos „Pamario ženklai“ organizatorius – Kintų Vydūno kultūros centras.

Pagrindiniai rėmėjai: Šilutės rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos Kultūros taryba.