5 paprasti triukai, kurių galima išmokyti savo šunį ir katę namuose

Dresuoti savo augintinius gali būti smagi ir naudinga patirtis tiek jums, tiek jūsų keturkojams draugams. Dresavimas augintiniui suteikia ne tik protinę stimuliaciją ir galimybę užmegzti stipresnį ryšį su šeimininku, bet ir padeda išvengti elgesio problemų. Nesvarbu, ar turite katę, ar šunį, yra daugybė paprastų triukų, kurių galite išmokyti savo augintinį namuose.  Šiame straipsnyje aptarsime 5 paprastus triukus, kurių galite išmokyti savo katę ir šunį patogiai įsitaisę namuose.

Shot of beautiful young woman playing with her cute dog and cat while using mobile phone sitting on couch in living room at home.

Pirmasis triukas – „sėdėti“

Išmokyti savo augintinį sėdėti yra naudinga gudrybė, kuri gali praversti įvairiose situacijose. Sausas šunų maistas padės augintinį dresuoti efektyviau ir maloniau. Norėdami išmokyti savo augintinį sėdėti, paimkite šiek tiek maisto ir atsistokite priešais jį. Maisto gabaliuką laikykite virš augintinio galvos, jam pakėlus akis, jis natūraliai atsisės. Kai tik jis atsisės, pasakykite komandą „sėdėti“ ir duokite jam nusipelnytą prizą. Kartokite šį procesą kelis kartus per dieną. Kartais gali tekti ranką vesti toliau už galvos kol augintinis supras šios komandos tikslą.

Antrasis triukas – „gulėti“

Išmokyti savo augintinį atsigulti yra dar vienas paprastas triukas, kuris gali būti naudingas įvairiose situacijose. Norėdami išmokyti augintinį atsigulti, atsistokite priešais augintinį laikydami rankoje skanėstą. Laikykite skanėstą priešais augintinio nosį ir lėtai nuleiskite jį ant žemės. Kai augintinis nosimi seks skanėstą, jis natūraliai atsiguls. Kai tik jis atsiguls, ištarkite komandą „atsigulk“ ir duokite jam skanėstą.

Trečiasis triukas – „apsiversti“

Išmokyti savo augintinį apsiversti – smagus triukas, kuris tikrai pralinksmins jūsų draugus ir šeimos narius. Jei norite šio triuko išmokyti katę, šlapias kačių maistas  arba katėms skirtas skanėstas tikrai palengvins šią užduotį, kadangi katės šiuose žaidimuose ne visuomet dalyvauja noriai. Tad norėdami išmokyti augintinį apsiversti, iš pradžių liepkite jam atsigulti priešais jus. Rankoje laikykite skanėstą ir priglauskite jį prie augintinio nosies. Lėtai perkelkite skanėstą virš galvos ir veskite link kito šono, ore piešdami apskritimą ir skatindami jį apsiversti ir sekti paskui skanėstą. Kai tik jis apsivers, pasakykite komandą „apsiversk“ ir duokite skanėstą.

Ketvirtasis triukas – „būti“

Ne visi augintiniai geba išbūti vienoje vietoje, todėl išmokyti savo keturkojį draugą pasilikti šalia jūsų ar nurodytoje vietoje gali padėti išvengti rūpesčių – pabėgimo ar patekimo į bėdą. Norėdami išmokyti augintinį pasilikti vietoje, atsistokite priešais augintinį ir duodami komandą „būk“ ženkite kelis žingsnius atgal bei palaukite kelias sekundes. Jei augintinis lieka vietoje, apdovanokite jį skanėstu. Palaipsniui didinkite atstumą ir laiką, kurio prašote savo augintinio „būti“ paskirtoje vietoje.

Penktasis triukas – „pas mane“

Išmokyti savo augintinį komandos „pas mane“ gali padėti jums prisišaukti augintinį nelaimės atveju arba tuomet, kai reikia eiti grįžti namo. Norėdami išmokyti savo augintinį šios komandos, atsistokite už kelių metrų nuo savo augintinio ir duokite komandą „pas mane“. Kai tik jis pradės eiti link jūsų, pasakykite „gerai“ ir apdovanokite jį skanėstu. Palaipsniui didinkite atstumą tarp savęs ir augintinio ir didinkite dėmesį atitraukiančias priemones – augintinis vis patikimiau ateis pašauktas.

Palaikykite ir apdovanokite savo augintinį skanėstais bei pagyrimais, kai jis sėkmingai atlieka komandą. Laikui bėgant ir nuosekliai dirbant, jūsų augintinis taps gerai išmokytu ir patikimu šunimi.