5 patarimai, kaip žiemą sutaupyti degalų

car-winter-storageAr žinojote, jog žiemą Jūsų automobilio vartojamas degalų kiekis gali išaugti net 50 proc.?

Taip nutinka todėl, kad automobilis patiria didesnį pasipriešinimą stirpiai sningant, važiuojant per didesnes pusnis, veikia įvairūs šildytuvai, reikia atitirpinti užšalusius langus. Taigi žiemą ekonomiško vairavimo principai – kaip niekad aktualūs.

Tinklalapis „National geographic” pataria, ką daryti, kad žiemą nepajustumėte degalinėje netikėtai palengvėjusios piniginės.
Žiemiška svorio metimo akcija

Šis patarimas svarbus įvairiais metų laikais: išmeskite iš automobilio bagažinės visą nereikalingą mantą. Žinoma žiemą perkrautas automobilis gal pagerintų padangų sukibimą su kelio danga, tačiau taupyti tikrai nepadėtų. Didesnis svoris didina ir suvartojamų degalų kiekį. Jei turite galimybę – nuvalykite sniego sankaupas ar ledą nuo automobilio. Tokiu būdu palengvinsite savo transporto priemonę ir nereikės jungti langų šildytuvo – veikdamas ilgą laiką jis prisideda prie kuro švaistymo.

Geraširdiškai užleiskite snieguotą kelią kitiems

Tapkite „pėdsekiu” ir sumažinsite kuro suvartojimą. Jei įmanoma – palaukite, kol keliu pravažiuos sniego valymo mašina. Jei ne – geriau važiuokite iš paskos kitam automobiliui. Jei sninga, tuomet pirmasis automobilis gaus visą pasipriešinimo jėgą. Sningant automobiliui sunkiau važiuoti dėl pasipriešinimo ir jis priverstas sunaudoti daugiau degalų. Jei esate nuošalesnėje vietoje ir kelias stipriai apsnigtas, apsidairykite, ar tikrai nėra kito automobilio padarytų provėžų. Visuomet geriau važiuoti jomis, nei versti savo automobilį „kastis” per pusnis.

Kiek laiko pakanka įšilti varikliui?

Jei turite galimybę automobilį laikyti garaže, jo variklis įšyla greičiau, naudodamas mažiau kuro. Niujorko gamtos apsaugos valstybinis departamentas apskaičiavo, jog užtenka 30 sekundžių veikimo, kad garaže stovinčio automobilio variklis pakankamai įšiltų. Tuomet jau galite važiuoti. Lauke stovinčiam automobiliui prireikia ilgesnio laiko. Tačiau Jūsų tikslas – įšildyti tik variklį, o visos kitos automobilio dalys gali sušilti bevažiuojant. Taigi neverta į orą mėtyti degalų tuo metu, kol valote šerkšną ar sniegą. Iš pradžių kelis kilometrus važiuokite lėčiau ir netrukus automobilis pasieks reikiamą temperatūrą.

Tas menkas raktelio suktelėjimas…

Dažniausia vairuotojų klaida – užvestas automobilis, kai kažko laukiate, kraunate dovanas ar kitus daiktus. Taip vilioja palikti įjungtus šildytuvus ir variklį – juk čia pat už lango stingdantis šaltis. Visgi šiluma per kelias minutes niekur nedings, tačiau užgesinę automobilio variklį sutaupysite nemažai degalų. Net keliasdešimt sekundžių stovintis užvestas automobilis sunaudoja daugiau degalų, nei sunaudotų, jei variklį išjungtumėte ir vėl užvestumėte per tą patį laiką. Žinoma tai šiek tiek priklauso nuo automobilio ir galioja tuo atveju, jei variklis ir visa sistema yra įšilusi.

Planuokite bendras keliones

Jei norite peržengti į aukštesnį degalų ekonomikos lygį, reikės šiek tiek planavimo. Reikia kam nors nuvežti dovanas ar atvirukus? Pašte išsiųsti siuntinius? Pabandykite su artimaisiais ar kaimynais suplanuoti bendrą kelionę iki reikiamo taško, jei ši kelionė yra trumpa. Nepatingėkite internete paieškoti greitesnio ir trumpesnio maršruto. Jei sustojote neilgam laikui automobilis vis dar bus įšilęs, taigi „apšildyti” variklio nereikia.

Taip pat galite prisiminti, kaip degalų sąnaudas veikia įvairių automobilių dalių bei įrengimų būklė, kaip reikėtų perjunginėti pavaras, kad daugiau sutaupytumėte.

grynas