5 šiuolaikinės tendencijos, padedančios atsikratyti senų įpročių

Turbūt daugelis žino posakį, kad vienintelis pastovus dalykas šiame pasaulyje yra pokyčiai. Bet kodėl tada pakeisti senus įpročius taip sunku?

Šiuolaikinės technologijos ir mokslo pažanga mums suteikia ne tik įvairiausių patogumų, bet ir įrankių, padedančių įveikti senus įpročius ar net priklausomybes.

 

Besikeičianti kultūra, visuomenė ir inovacijos su savimi atsineša naujus (o kartais iš naujo atrastus senus) būdus ir tendencijas, padedančias žmonėms gyventi sveikiau ir laimingiau.

 

Tad atraskite penkias šiuolaikines tendencijas – nuo technologijų iki sąmoningumo –  padėsiančias kovoti su senais įpročiais. Tikimės, kad jos įkvėps imtis veiksmų ir padės suprasti, kad atsikratyti nepageidaujamų įpročių dabar yra lengviau nei bet kada anksčiau.

 

Minimalizmas

 

Minimalizmas tai ne tik mažiau daiktų. Tai sąmoningą gyvenimą skatinanti filosofija mūsų vartotojiškame pasaulyje. Minimalizmas skatina iš naujo įvertinti savo prioritetus ir atsikratyti nereikalingo bagažo – tiek fizinio, tiek emocinio.

 

Minimalizmas apima tiek namus, biurą ir kitas fizines erdves, tiek mūsų skaitmeninį gyvenimą, santykius su kitais ir savimi. Supaprastindami visas šias sritis suteikiame sau erdvės sutelkti dėmesį į tai, kas tikrai svarbu. Tai taip pat padės lengviau atsikratyti senų ir prie asmeninio tobulėjimo neprisidedančių įpročių.

 

Skaitmeninė detoksikacija

 

Skaitmeninis amžius pakeitė tai, kai bendraujame, tačiau taip pat atnešė priklausomybę technologijoms ir informacijos perteklių. Skaitmeninės detoksikacijos tendencija skatina sąmoningas pertraukėles nuo ekranų ir socialinių tinklų tam, kad pajustume tikrąjį pasaulį. Ši tendencija skatina atsiriboti nuo nuolatinio pranešimų srauto, nesibaigiančių žinučių ir lyginimosi su kitais.

 

Nusistatydami ribas atgauname laiko ir psichinės erdvės kontrolę, iš naujo atrandame gyvą bendravimą bei veiklos lauke džiaugsmus.

 

Sąmoningumas ir meditacija

 

Kartais atrodo, kad pasaulis sukasi tiesiog per greitai, todėl šiandien sąmoningumas ir meditacija yra būtini kiekvienam. Šios praktikos moko mus būti dabartyje kiekvieną akimirką ir paleisti nerimą dėl praeities ar dėl ateities.

 

Ugdydami sąmoningumą paprasčiau pastebime ir priimame prie savo mintis ir emocijas.

 

Sąmoningumas taip pat leidžia mums sąmoningai pasirinkti, kokius įpročius norime išlaikyti, o kurių atsisakyti. Integruodami sąmoningumą ir meditaciją į savo kasdienybę, ugdome gebėjimą išsivaduoti nuo per greitų reakcijų ir priimti sąmoningus, sveikesnius sprendimus savo gyvenimui.

 

Žaidimo džiaugsmas

 

Norint atsikratyti senų įpročių, dažnai reikia nuolatinių pastangų ir motyvacijos. Tai šiandien palengvinti gali technologijos, šį procesą paverčiančios daug smagesniu ir įdomesniu nei iki šiol.

 

Naudojant programėles ir įvairias skaitmenines platformas tobulėjimas lengvai virsta įdomiu žaidimu. Nusistačius tikslus, stebint pažangą ir gaunant atlygį už užduočių atlikimą keistis tampa daug lengviau. Tai taip pat suteikia žaismingumo asmeniniam augimui, skatina senus įpročius pakeisti naujais ir sumažina stresą.

 

Mokymasis visą gyvenimą

 

Begalinės informacijos amžiuje mokymasis visą gyvenimą skatina mus išlikti smalsiais ir nuolat siekti žinių. Internetiniai kursai, seminarai ir neišsemiami skaitmeniniai ištekliai padeda nesudėtingai įgyti naujų įgūdžių ir atrasti naujas sritis.

 

Ši tendencija padeda išsivaduoti iš senų įpročių, išmokti naujų dalykų ir nesustabarėti.  Nesvarbu, ar plečiate savo profesinius įgūdžius, atrandate naują hobį, ar tiesiog tyrinėjate jus dominančias temas, mokymasis padeda prisitaikyti prie besikeičiančio pasaulio, smalsumą ir ir padeda išeiti už savo komforto zonos ribų.

 

Pilnavertis gyvenimas

 

Atsikratyti senų ir nepageidaujamų pokyčių ne visada paprasta, tačiau tai padarius atsiveria pilnesnis ir spalvingesnis gyvenimas. Šiuolaikinės tendencijos ir technologijos suteikia novatoriškus būdus išsivaduoti iš senų ir mums nebereikalingų įpročių. Net ir žalingi įpročiai gali šiek tiek pasitaisyti su tokiomis naujovėmis kaip kaitinamo tabako sistema.

 

Nuo minimalizmo ir skaitmeninės detoksikacijos iki sąmoningumo ir mokymosi visą gyvenimą – šios tendencijos padeda augti ir geriau pažinti save.

 

Vis dėlto, norint atsikratyti senų įpročių dažniausiai reikia pakeisti mąstymą ir pasiryžti išeiti iš savo komforto zonos. Nežinote kaip pradėti? Turime keletą patarimų ir strategijų, kurios šį procesą padarys paprastesniu.

 

Mažais žingsneliais

 

Kai pokyčiai atrodo pernelyg dideli, geriausia pradėti nuo mažų žingsnelių. Pasirinkite vieną savo gyvenimo aspektą, kurį norite pakeisti, ir sutelkite pastangas į jį. Nesvarbu, ar tai būtų konkretaus kambario perstatymas, iššūkis sumažinti prie kompiuterio leidžiamą laiką, ar kelios meditacijos minutės ryte – palaipsniui maži pokyčiai atvers kelią didesniems.

 

Procesą suskaidžius į mažesnius, lengviau valdomus veiksmus, jis nebebus toks sudėtingas. Sukurkite veiksmų planą ir pasidžiaukite pasiekę kiekvieną etapą.

 

Nusistatykite aiškius tikslus

 

Aiškiai apibrėžkite, ko ir kodėl tikitės pasiekti. Tikslo supratimas ir aiški vizija gali paskatinti jus nemesti įsipareigojimų. Užsirašykite savo ketinimus ir reguliariai sau juos priminkite.

 

Būkite lankstūs

 

Supraskite, kad visi pokyčiai vyksta tik palaipsniui, o nesėkmės yra jų dalis. Užuot nusiminę ar nuleidę rankas, žvelkite į jas kaip į galimybę mokytis ir keisti savo požiūrį.

 

Raskite palaikymą

 

Nebijokite prašyti paramos iš draugų, šeimos narių ar internetinių bendruomenių. Tai suteiks motyvacijos ir padrąsins sunkiais momentais.

 

Taip pat nebūkite sau per griežtas ir su savimi elkitės taip, kaip elgtumėtės su artimu draugu.

 

Būkite smalsūs

 

Užuot sutelkę dėmesį į tai, kas jus gąsdina, susitelkite į tai, kokia nauja patirtis ir galimybės laukia jūsų šioje pokyčių kelionėje. Būkite smalsūs ir pamatysite, kaip viskas eisis lengviau.

 

Būkite kantrūs

 

Pokyčiams reikia laiko, todėl proceso nereikėtų skubinti. Būkite kantrūs su savimi ir supraskite, kad ilgalaikiai pokyčiai reikalauja nuolatinių pastangų. Atminkite, kad kiekvienas jūsų žengtas žingsnis veda geresnio gyvenimo link.

 

Įvertinkite pažangą

 

Reguliariai skirkite laiko pažangai įvertinti. Veskite dienoraštį apie savo patirtį, iššūkius ir pasiekimus, tai padės sustiprinti jūsų pasitikėjimą savimi.