505-ajame Šilutės gimtadienyje – miesto ištakos ir bendruomenių pasirodymai

 miesto sventes fotoŠiemet gegužės 28-ąją Šilutė minės 505-ąjį jubiliejų, o šilutiškiai šią datą švęs 25-ąjį kartą – tokias sukaktis suskaičiavę mūsų miesto kultūros darbuotojai suplanavo ir tokių atrakcijų bei renginių, kokių ligšiolinėse šventėse nebuvo. Apie juos informuota vakar surengtoje spaudos konferencijoje.

Pagrindinė šių metų šventės mintis – grįžti prie miesto istorijos.

Iš savivaldybės biudžeto šventei skirta 15 tūkst. eurų, dar apie 4 tūkst. suaukojo įvairūs rėmėjai.

Bendra šventei skirtų pinigų suma yra panaši į ankstesniųjų metų Šilutės gimtadienių biudžetus.  

Prisiminsime Šilutės ištakas

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė sakė, kad jubiliejaus proga nutarta dar kartą priminti šilutiškiams visų mūsų ištakas, t.y., kad Šilutė išaugo iš keturių vienas greta kito buvusių kaimų. Tai bus akcentuota daugelyje šventės renginių.

Be to, nepamiršta, jog 2016-ieji paskelbti bendruomenių metais, tad sumanyta įvairių komandinių žaidimų, kurie turėtų parodyti, jog rajonas turi daug tvirtų bendruomenių.

Kokioje istorinėje vietoje gyvena, bus priminta dabar itin ramaus rajono – Verdainės gyventojams. Čia, nuo 9 val. ryto, skaitant šventinę spaudą, bus galima pagurkšnoti kavos.

Senajame Žibų kaime esančiame Vydūno skverelyje tradicinę šeimų arbatinę rengia Šilutės bibliotekininkai. Be kita ko, čia bus pristatyti įvairūs arbatos patiekimo ritualai, teatralizuotą programėlę parodys darželinukai. Popietę bibliotekos erdvėse vyks koncertai, dailės paroda. Pirmą kartą skverelyje bus surengtas ir lauko šaškių turnyras.

Cintjoniškių gyvenvietėje, kuri nuo seno garsėjo malūnu, turėjo ir dvarelį, veiklą kurs sportininkai. Nuo 13 val. Šilutės pirmosios gimnazijos sporto aikštyne vyks krepšinio ir futbolo varžybos, tad visi, kas mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, galės įsijungti į renginių ciklą „Judam su Cintjoniškiais“.

Lietuvininkų gatvėje (jau istoriniame Šilokarčemos kvartale) nuo 10 val. šurmuliuos ypač gausi tautodailininkų ir amatininkų mugė. V.Griškevičienė sakė, jog jau sulaukta daugiau nei pusės šimto prekybininkų ir apie 100 tautodailininkų pageidavimų dalyvauti mugėje. O atvyks jie net iš tokių miestų, iš kur iki šiol neatvažiuodavo: Ignalinos, Kaišiadorių, Visagino, Panevėžio ir arčiau. Tai rodo, kad garsas apie Šilutės gimtadienį sklinda plačiai ir pritraukia vis daugiau svečių.

Bus varžybų ir „Šilutės sienos“ atidarymas

10.30 val. Šilutės uoste startuos orientacinės varžybos „Atrask senąją Šilutę“ miesto istorijos žinovams ir norintiems tokiais tapti. Muziejininkų parengti ir pereiti (kad nebūtų per ilgi) 7 maršrutai visiems suteiks naujų žinių, tereikia neužmiršti užsiregistruoti iš anksto.

Naują sumanymą pasiūlė ir Šilutės turizmo informacijos centras – 12 val. prie H.Šojaus dvaro prasidės Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrų mugė. Čia bus galima pamatyti dar neatrastus viso regiono turizmo išteklius, prisiminti žinomas ir išgirsti apie dar neatrastas Šilutės vietas. Kartu prisistatys ir „Kintai Arts“ festivalis.

Naujų idėjų turi ir jau pamėgto „Pramogadienio“ organizatoriai. Šiemet tai bus labiau jaunimo pramogadienis: nuo vidurdienio įprastinėje vietoje – prie Šyšos vingio – koncertuos jaunimo grupės, vyks sporto treniruotės, sveikatingumo programos, makiažo ir kitokie mokymai, bus ir įvairių vandens pramogų.

Tuo pačiu metu – nuo 12 val. – vyks ir visus metus rengto projekto „Šilutės siena“ pristatymas. Pernai tokią idėją pasiūlę „Šilutės baldų“ vadovai taip nutarė įamžinti miesto ir didžiausios jo įmonės istoriją. Šalia sienos, Klaipėdos gatvėje, jau baigiamas tiesti šaligatvis, beliko tik paskutinieji apšvietimo ir vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo darbai. Parengta ir nemažai eskizų, kuriuos siūlė ir savo balsavimu rinko visa Šilutės bendruomenė. Šventės dieną ant sienos nuguls pirmieji potėpiai.

12.30 val. šventinė eisena iš Klaipėdos g. pasuks link pagrindinės šventės scenos šalia H.Šojaus dvaro ir 13 val. čia nuskambės sveikinimai miestelėnams, kuriuos tars ne tik rajono valdžia, bet ir svečiai. Jų laukiama iš Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, turėtų atvykti latviai, gal ir daugiau partnerių, kaimyninių savivaldybių merai.

Koncertuos ir savi, ir svečiai

Oficialiosios dalies metu numatyta apdovanoti geriausius Pamario šakočių kepėjus, kuriuos išrinko Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba su „Šilutės naujienų“ laikraščio redakcija. Bus pagerbti ir varžybų nugalėtojai, iš skulptoriaus Gedimino Radzevičiaus, renkančio aukas lietuvių vienybės paminklui, rankų bus priimta krivūlė.

Nuo 13.50 iki 15.00 val. scenoje vyks Šilutės vaikų kolektyvų, kurių jau užsiregistravo apie 10, pasirodymai. Beje, darželinukai irgi aktyviai įsijungia į šventę, jie miesto erdves papuoš 60-čia žuvelių.

Bus parodytas naujas Šilutės teatro gatvės spektaklis, veiks muziejaus restauratorių darbų paroda. Tiesiog scenoje numatyta surengti ir bendruomenių protų mūšį „Mes, šilutiškiai, galim !!!“

16 val. dvaro kieme veiks improvizuota kavinė „Popiečio kava pas Hugo Šojų“.

18 val. jau tradiciniu tapęs chorinės muzikos koncertas suskambės Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Vakaro programoje pirmą kartą Šilutėje pasirodys Keistuolių teatras, kuris nuo 19 val. parodys šou spektaklį „Brėmeno muzikantai“. Nuo 20 val. savo triukus šou „Operos Fantomas“ rodys žinomas iliuzionistas Mantas Wizard.
20.15 – 20.45 val. – Šilutės šokių klubo „Žvaigždūnė“ programa, 20.45 ¢ 21.30 val. pasirodys vaikinų duetas „Pop du“, o nuo 21.30 vėl matysime iliuzionisto M.Wizard šou, šįkart – „Eklektika“.

22-23 val. scenoje siautės grupės „Pop ladies“ merginos, o dieną užbaigs šventiniai fejerverkai, kuriuos miestui dovanoja UAB „Germanika“ ir „Šilutės baldai“.