507-osios miesto šventės metu – koncertai, pramogos ir dovanos iš dangaus

miesto sventes_renginiaiKaip ir įprasta, paskutinįjį gegužės savaitgalį šilutiškiai švęs Šilutės miesto gimtadienį, – šiemet jau 507-ąjį. Šventės organizatoriai žada, kad sau įdomios veiklos ar pramogų šventės dienomis ras kiekvienas.

Penktadienį įvyks šventės atidarymo koncertas, kuriame pasirodys akordeono virtuozas Martynas Levickis, Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkestra“ bei roko dainininkas Povilas Meškėla.

Šeštadienį pagrindine Šilutės gatve pražygiuos šventinė eisena, kurioje žada dalyvauti arti 2000 žmonių, beveik pusšimtis krašto įmonių. Šią eiseną lydės Šilutės aeroklubo lėktuvai, iš kurių bus mėtomi saldainiai. Vienas saldainis bus laimingas – jį radęs žmogus laimės skrydį dviems.

Senojo turgaus aikštėje veiks įvairios pramogos, įvyks viduramžių riterių turnyras. Miesto šventės metu šilutiškiai tarsi bus kviečiami atsisveikinti su senąja turgaus aikšte, tokia kokia ji yra dabar, nes visai netrukus prasidės šios miesto dalies rekonstrukcija.

Fejerverkus pamatys visi

Vyriausias šventės režisierius ir vedėjas Marijus Budraitis penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad dirbti su šventės rengėjų komanda – Šilutės kultūros ir pramogų centru, H.Šojaus muziejumi, Šilutės r. savivaldybės kultūros skyriumi – yra malonumas, nes visi organizaciniai klausimai sprendžiami operatyviai.

Taigi penktadienį įvyks oficialus šventės atidarymas. Vieta šalia Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios virs amfiteatru po atviru dangumi. Čia bus scena, suneštos 1200 kėdžių žiūrovams. Šventės rengėjai ragina atsinešti ir savo kėdes, kad galėtumėte prisėsti, nes jau pastebėta, kad sėdimų vietų ne visuomet užtenka. Renginio organizatoriai iškart atsiprašo už galimus nepatogumus.

Anot M.Budraičio, koncerte pasirodysiantys atlikėjai buvo atrinkti labai atsakingai. Šilutė verta, kad jos gimtadienio šventę atidarytų Vilniaus „Mikroorkestra“  ir Martynas Levickis kartu su Povilu Meškėla. P.Meškėla atliks įvairias lietuviškas dainas, tarp kurių išgirsime ir šviesaus atminimo Vytauto Kernagio kūrinių.

Šį koncertą užbaigs įspūdingi fejerverkai, kuriuos miesto šventei dovanoja SBA koncerno dvi įmonės „Šilutės baldai“ ir „Germanika“. Fejerverkai šiemet bus leidžiami kitaip – ne nuo buvusio „Telekomo“ pastato stogo, bet už scenos, pačioje gatvėje. Taigi šiemet dangų nušviesiančius fejerverkus turėtų pamatyti visi, atėję pasiklausyti koncerto.

Išskirtinis dėmesys „Pamario“ orkestrui

Antrąją dieną Šilutės gimtadienio šventėje – labai platus renginių spektras. „Kiekvienas ras, kur sudalyvauti, ką pamatyti“, – žada M.Budraitis. Jis taip pat akcentavo, kad ši miesto šventė yra istorinis šilutiškių atsisveikinimas su Senojo turgaus aikšte, tokia, kaip ji atrodo dabar, nes po šio renginio prasidės aikštės rekonstrukcija.

Organizatoriai sakė, kad šiemet yra didžiulis susidomėjimas šventine eisena. „Smagu, kad šiemet eisenoje panoro dalyvauti tie, kas nedalyvavo pernai, tačiau ir jiems ši idėja patiko“, – džiaugėsi jie.

Pasiūlyta tema kviečia eisenos dalyvius atspindėti šimtmetį. Eisenos metu taip pat bus nešami helio pripildyti balionai: 100 geltonos spalvos, 100 žalios ir 100 raudonos. Iš jų bus padaryta milžiniška Lietuvos vėliava. Pagrindiniu eisenos akcentu taps šių balionų paleidimas į padangę.

Šventės metu išskirtinis dėmesys parodytas Šilutės meno mokyklos fanfariniam orkestrui „Pamarys“, šiemet švenčiančiam 20 metų jubiliejų.

Savo jubiliejų muzikantai norėjo atšvęsti miesto šventės metu, o ne atskirame renginyje KPC. Anot M.Budraičio, šis orkestras mūsų krašto žvaigždė, nenusileidžiantis kitiems garsiems Lietuvos koklektyvams. Orkestras paruošė labai įdomią valandos programą ir gali būti, kad du paskutinius kūrinius atliks  su Deivio atkliekamom dainomis, kuris kartu su savo žmona Renata koncertuos netrukus po to.

Tačiau ne visi organizaciniai dalykai vyksta sklandžiai. Šventės rengėjai apgailestauja, kad nepavyko susitarti su dainininke Beatrich, kuri iš pradžių pareiškė norą dainuoti savo gimtojoje Šilutėje, vėliau keitė koncerto laiką, o galiausiai neatsakė nei į skambučius, nei į žinutes. Dėl visa ko sutarta su X faktoriaus laimėtoja Igle, tačiau vis dar tikimasi, kad atvažiuos ir Beatričė.

Pramogų ras kiekvienas

Vienas įdomesnių epizodų – viduramžių riterių kovos. Karžygiai bus tokie, kokie galėjo būti Šilutės įkūrimo pradžioje, taigi vėlyvųjų viduramžių atstovai. Jie dalyvaus miesto eisenoje, paskui pristatys specialią programą, į kurią įtrauks ir žiūrovus, vyks kova dėl moters, ginkluotės parodymas. Anot H.Šojaus muziejaus direktorės Indrės Skablauskaitės, tai bus visiškai kitoks ir įdomus pasirodymas.

Po riterių turnyro įvyks valstybės sienos apsaugos tarnybos, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parodomosios programos. Šventės dalyviai galės susipažinti su tarnybų uždaviniais ir funkcijomis.Sužinos pasieniečio kuprinės, neperšaunamos liemenės svorį, maskavimosi ypatumus. Bus surengta ginklų, amunicijos, gelbėjimo priemonių, gaisrinės ir kitos tarnybinės technikos paroda. VSAT kinologai papasakos apie savo veiklą, bei surengs tarnybinių šunų parodomąją programą.

Senojo turgaus aikštėje bus ir daugiau pramogų. Šventės dalyvių lauks pramogos, linksmos rungtys, konkursai, nepamirštamos pramogos mažiesiems: Šilutės kamerinio dramos teatro gatvės vaidinimas „Miesto istorijos“, Šilutės H.Šojaus muziejaus edukacinė programa, Žuvienės virimo čempionatų nugalėtojų žuvienė ir folkloro ansamblio „Verdainė“ edukacinė programa „Dirbysiu laivą“, sportinės rungtys: bokso ringas, sūrių ridenimo nuo pylimo varžybos, regbio parodomoji programa, neformaliojo vaikų švietimo programų veiklų pristatymas, Šilutės turizmo informacijos centro ekspozicija, VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ edukacinė programa „Šeimos ir augintinio diena“, Triušių augintojų asociacijos veislinių triušių paroda. Mažiausiųjų parodos lankytojų pievelėje lauks mama Triušienė su triušiukais.