508-oji miesto šventė: tūkstantinė eisena, gatvės cirkas ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

 

miesto svente_SergejausGegužės 24-25 dienomis švęsme 508-ąjį Šilutės gimtadienį. Miesto šventės renginius penktadienio vakarą pradės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas, kurio kulminacija bus fejerverkai.

Šeštadienį Lietuvininkų gatvėje vyks tradicinė tautodailininkų ir amatininkų mugė, šventinė eisena ir motorizuotos technikos pasirodymas. Pagrindinėje miesto gatvėje išvysime ir Venesuelos cirko artisto bei cirko gyvūnėlių pasirodymus.

H. Šojaus dvaro prieigose ir Senojo turgaus aikštėje veiks šeimoms skirtos pramogos: senoviniai žaidimai, „Raganų futbolas“, Mega stalo žaidimų turnyras. Mažuosius džiugins Kakės Makės batutų parkas, po aikštę vaikštantys transformeriai. Pirmą kartą Šilutėje veiks 100 metrų pripučiamo kliūčių ruožo turnyras.

Šilutės gimtadienį vainikuos vakarinis koncertas, kuriame pasirodys atlikėjas Valdas Lacko, grupės „Mango“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventė kainuos 30 000 Eur, iš kurių 10 000 Eur skirta iš Savivaldybės biudžeto, o likusi suma bus finansuota tarpautinio projekto lėšomis.

Vyksta aktyvi registracija eisenai

Jau tapo tradicija, kad miesto gimtadienį pradeda šventos mišios. Šįkart ekumeninės pamaldos už Šilutės miestą ir šilutiškius vyks gegužės 24 d., 18 val. Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčioje.

Vėliau, 21 val., prieš šią bažnyčią suskambės šventės atidarymo koncertas, kuriame pasirodys šv. Kristoforo kamerinis orkestras su naujuoju vadovu. Po koncerto Šilutės padangę nušvies įspūdingi fejerverkai.

Šeštadienį 12.30 val., nuo Lietuvininkų gatvės pradžios iki Senojo turgaus aikštės žygiuos šventinė Šilutės įstaigų ir įmonių eisena, vyks motorizuotos technikos pasirodymas. Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė, kad pirmosios dalyvauti eisenoje užsiregistravo didžiosios miesto įmonės, jau aktyviai registruojasi kitos įstaigos. Savivaldybės atstovų žiniomis, prie motorizuotos technikos pasirodymo prisijungs apie 40 „Peugeot“ markės automobilių.

Šventės metu Lietuvininkų gatvėje veiks tautodailininkų ir amatininkų mugė, į kurią jau užsiregistravo daugiau kaip 130 prekeivių iš 20 Lietuvos savivaldybių.

Žaisite „Raganų futbolą“

Šeštadienį, nuo 14 iki 17.30 val., H. Šojaus dvaro prieigos ir Senojo turgaus aikštė virs „Šeimos dūzgių“ vieta.

Prie H. Šojaus dvaro rūmų galėsite susipažinti su XVII-XX a. „Dvaro meistrais“ (keramikais, duonos kepėjais, muilo gamintojais, drabužių siuvėjais, senovinio audimo ir verpimo meistrais), „Viduramžių“ meistrais (odininkais, žalvario papuošalų gamintojais, ugnies įkūrėjais) ir gintarininko edukacinėmis programomis.
Prie dvaro veiks ir senovinių žaidimų arena, vyks folkloro kolektyvų ir kapelų koncertas. Dvaro kavinėje galėsite paskanauti tradicinių Klaipėdos krašto gardėsių.
„Visi kas mėgsta senovę turės prie dvaro rūmų ką nuveikti“, – sako V. Griškevičienė.

Šeštadienį Senojo turgaus aikštės prieigose – karaliaus XIX – XXI a. laisvalaikio užsiėmimai ir žaidimai. „Tikimės, kad kai kam bus malonu prisiminti savo vaikystę arba pasiūlyti savo vaikams išbandyti anksčiau populiarius žaidimus ir užsiėmimus“, – sakė Kultūros skyriaus vedėja.

Norintys išbandys „Karalaičių ir princesių laboratoriją“, senovinius piemenukų žaidimus, gamins vėtrungėlių ar žuvyčių magnetukus, dažys Kuršmarių vėtrungėles, gamins suvenyrinius laivelius, pins iš šiaudelių. Daugumai tikrai bus smagu sužaisti „Raganų futbolą“ ar dalyvauti Mega stalo žaidimų turnyre.

Senojo turgaus aikštėje išvysite ir transformerių (milžiniškų figūrų) parodomąją programą, gatvėje vaikščios Venesuelos cirko artistas Katay Santos, pasirodys „Mini cirkas“: klouno ir iliuzionisto programos, cirko gyvūnėlių pasirodymai gatvėje, balionų gamyba. Savo programą pristatys ir Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai, veiks Kakės Makės batutų miestelis vaikams (mokamas).

Šventės rengėjai į miesto gimtadienį kviečia ateiti nusiteikus judėti, veikti ir dalyvauti. Pirmą kartą Šilutėje veiks 100 metrų pripučiamas kliūčių ruožo turnyras, skirtas šeimoms ir draugams. Kliūčių ruožo nugalėtojai – šeimai bus įteiktas kelionių organizatoriaus „Makaliaus“ dovanų kuponas, o nugalėtojų draugų komandai – restorano „Kitchen Inn“ kvietimas draugų vakarėliui.

Vyks koncertai

Gegužės 25-ąją, šeštadienį, prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, nuo 16 iki 18 val. vyks Šilutės vaikų ir jaunimo kolektyvų koncertas.

15.30 val. F. Bajoraičio viešoji biblioteka pakvies į kūrybinį susitikimą „Romansas gyvo garso“ su atlikėja Liuba Nazarenko.

17 val. Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčioje išlaikyta tradicija – įvyks chorinės – vokalinės muzikos koncertas.

19 val. Senojo turgaus aikštėje prasidės šventės vakarinė programa. Iki 20 val. pasirodys Šilutės pramoginių ir sportinių šokių kolektyvai, nuo 20 iki 21 val. atlikėjas V. Lacko.

Nuo 21 iki 22 val. grupės „Mango“ koncertas, po kurio iki 23 val. šilutiškius linksmins „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.