509-asis Šilutės gimtadienis neįvyks, tačiau nebus pamirštas

Miesto 4Kasmet paskutinį gegužės savaitgalį švęsdavome Šilutės gimtadienį, ir taip buvo beveik 30 metų – nuo 1991-ųjų. Dėl koronaviruso pandemijos šiemet 29-oji miesto šventė neįvyks.

Visgi Šilutės gimtadienis nebus pamirštas – meno kolektyvų koncertas, Savivaldybės vadovų sveikinimai šilutiškius pasieks nuotoliniu būdu socialiniuose tinkluose. Mini Šilutės gimtadienio šventę, labiau skirtą vaikams, rengia ir Šilutės teatralai.

Visi tikisi, kad kitais metais jubiliejinį 510-ąjį gimtadienį bus galima atšvęsti su didesne jėga.

Nebus eisenos ir žymių atlikėjų

Kelerius metus jau buvo įprasta, kad paskutinį gegužės penktadienį šalia Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios būdavo pastatoma scena, išrikiuojama šimtai kėdžių. Miesto šventės išvakarėse koncertuodavo klasikinės muzikos atlikėjai, o vidurnaktį Šilutės padangę nušviesdavo fejerverkai.

Šeštadienį Šilutės miesto šventės „vinimi“ tapdavo tūkstantinė eisena Lietuvininkų gatve, kurią sudarydavo rajono bendruomenių, didžiųjų įmonių, švietimo ir kitų įstaigų atstovai. Senojo turgaus aikštėje veikdavo daugybė pramogų tiek mažiems, tiek suaugusiems. Dienai baigiantis vykdavo vakarinis koncertas su žinomais Lietuvos ir Pamario krašto atlikėjais.

Šilutės gimtadienį švęsdavo ne tik vietiniai, svečiai iš kitų miestų, bet ir Savivaldybės partnerių atstovai iš užsienio valstybių.

Šilutės kultūros įstaigų darbuotojai jau pavasarį buvo sudėlioję ir šiemetinės šventės programą, tačiau dėl pandemijos ją teko atšaukti. Apie tai, kad miesto šventės nebus, miestiečiams pranešta balandžio pabaigoje.

Nufilmavo koncertą

„Šilutiškiai, mūsų miestui nepasisekė. Gimtadienis KORONOS metu! Bet jei atsargiai, po truputį ir iš visos širdies, gal pasveikinkime miestą jo tortadienio proga“, – paminėti miesto gimtadienį kviečia Šilutės kamerinis dramos teatras.

Valandos trukmės teatralizuotas renginys su gyva muzika, mediniais lauko žaislais, teatro personažais įvyks šeštadienį 12 val., aikštelėje prie parko (Liepų g. 16).

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pasakojo, kad prieš kelias dienas ant scenos buvo nufilmuotas įvairių rajono kolektyvų koncertas, kuris bus išplatintas šeštadienį. Filmuko intarpuose tarp dainų šilutiškius sveikins miesto vadovai, bus parodyta nuotraukų iš praėjusių miesto švenčių.

„Gaila, kad šventė neįvyks, nes visi mes esame situacijos įkaitai. Kilo mintis padaryti nuotolinį koncertą, kuris tik toks įmanomas šiuo metu“, – sakė J. Pancerova

Žinoma, kolektyvai norėtų gyvai pasirodyti, jie pasiilgo žiūrovų akių, plojimų. Kultūros atstovams, menininkams, dainininkams, šokėjams reikia socialinio kontakto. Kitais metais šventė bus jubiliejinė – 510-oji, taigi jai meno kolektyvai tikisi pasiruošti su dar didesne jėga.

Vasarą kai kurie renginiai įvyks

Vasarą neįvyks ir miestelių šventės. Visgi tikėkimės, kad rudenį galėsime dalyvauti Žuvienės virimo čempionate Šilutėje bei Dagotuvių šventėje Žemaičių Naumiestyje.

Vasarą vyks ir projektiniai renginiai, finansuoti Lietuvos kultūros tarybos – „Rusnės festivalis“, „Muzikinės verdenės koncertai“. Pirmasis klasikinės muzikos koncertas Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyks liepos 6-ąją, dar vienas – rugpjūčio 15 d.

Vasarą lietuvius keliauti po Lietuvą kvies „Vėtrungių kelias“. Veikla, orientuota į šeimas, mažas turistų grupes, kaip ir kasmet, kvies keliauti ir pažinti Mažąją Lietuvą, jos istoriją, lankytinas vietas.

Jau pirmadienį, birželio 1 dieną, įvyks „Ačiū Lietuva“ koncertai. Kolektyvai koncertuos prie Savivaldybės pastato ir bažnyčiose. Visoje Lietuvoje koncertai vyks tuo pačiu laiku – 17 val.