6 būdai atminčiai pagerinti

modp 1102 05 omind games tech talkillustrationKo gero, visiems yra taip nutikę, kad atėję į parduotuvę susimąstote, dėl kokio pirkinio čia esate, koks gi tas jūsų naujojo kolegos vardas, arba kur nukišti jūsų buto raktai?

Visai normalu, jei taip nutinka retai, tačiau turėtumėte sunerimti, jei tai dažnokai kartojasi, nors ir esate gan jaunas.
Tyrimai rodo, kad atminties praradimai gali prasidėti jau nuo 20 metų ir tolygiai didėti su jūsų amžiumi.

Laimei, yra keletas paprastų būdų, kaip išsaugoti gerą atmintį arba net ją pagerinti, kai ši pradeda šlubuoti.

1 žingsnis: valgykite skrudintą duoną pusryčiams.

Angliavandenių vengimas gali pakenkti jūsų atminčiai. TUFTS universitetas (JAV) nustatė, kad žmonės, kurie iš savo mitybos raciono pašalina angliavandenius, atminties užduotis atliko prasčiau nei tie, kurie juos vartojo. Kodėl?

Smegenų ląstelėms reikia angliavandenių, kurie vėliau yra paverčiami gliukoze smegenų darbo piko metu, – sako TUFTS universiteto profesorius, šio tyrimo bendraautorius Robinas Kanarekas.

Pusryčiams rinkitės neskaldytų grūdų ir kitų sudėtingų angliavandenių, nes jie virškinami lėčiau, todėl smegenys nuolat gauna gliukozės srautą.

2 žingsnis: kikbokso treniruotė prieš darbą.

Fiziniai pratimai pagerina kraujotaką ir jūsų smegenys taip gauna daugiau deguonies, o kartu – ir gliukozės, – aiškina eksperimento autoriai.

Tyrimo duomenimis, 20 procentų greičiau išmoksite naujus žodyno žodžius, jei juos bandysite įsiminti iškart po intensyvios treniruotės, o ne po pasyvios veiklos. Atminties rodikliai šokteli dar aukščiau, jei į pamoką žmogus ateina po šokių ar kikbokso treniruotės. Labiausiai jūsų atminčiai kenkia rutina.

3 žingsnis: keiskite savo kompiuterio šriftą.

Dažniausiai naudojate „Times New Roman” šriftą? Pabandykite kitą. Iš pradžių jį išsišifruoti bus šiek tiek sunkiau, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad taip pagerinsite savo ilgalaikę atmintį.

Dėmesio sutelkimas į naują šriftą, priverčia jūsų smegenis dirbti šiek tiek sunkiau ir priverčia jus įsiminti tai, ką skaitote. Tyrimas parodė, kad šriftą „Comic Sans” pakeitus „Italic”, jūs to galite iš karto nepastebėti, tačiau jūsų smegenys, tai užfiksuos iš karto.

4 žingsnis: naršykite internete.

Kalifornijos universitetas nustatė, kad valandos, praleistos internete ieškant jums rūpimos informacijos (pvz., jūsų atostogų galimybės) gali skatinti priekinės skilties smegenų dalį, kuri atsakinga už jūsų trumpalaikę atmintį.

Kai jūs ko nors ieškote internete, jūsų neuronų grandinė, dalyvaujanti priimant sprendimus, labai suaktyvėja ir gerina jūsų vizualinius – erdvinius ir žodinius įgūdžius. Taigi naršydami internete turėkite tikslą. Jei užduotis bus per lengva, laikas praleistas prie kompiuterio nebus veiksmingas (naršymas Facebook’e neveiksmingas).

5 žingsnis: stebėkite automobilių stovėjimo aikštelę.

Vis pamirštate, kur pastatėte automobilį? Kai sustosite prie parduotuvės apsipirkti, išbandykite šį pratimą: išlipkite iš automobilio, įsidėmėkite, kur stovite, tada pasukinėkite akis į vieną ir į kitą pusę kas pusę sekundės 30 sekundžių.

Darydami šį paprastą akių pratimą galite padidinti savo atmintį iki 10 proc., teigia vieno Anglijos universiteto mokslininkai.

6 žingnis: prieš miegą išsivalykite tarpdančius.

Tai labai naudinga jūsų šypsenai, o taip pat ir protui. Kai nevalote tarpdančių siūlu, jūsų dantenose gali prasidėti uždegimas, kuris palengvina bakterijų patekimą į kraują, – tikina Niujorko universiteto docentas.

Patekusios į kraują, bakterijos išnešioja uždegimą po visą jūsų kūną, įskaitant ir smegenis. O tai gali sukelti atminties sutrikimus. Taigi tarpdančių valymas (idealiausiai du kartus per parą) apsaugos jus nuo išsiblaškymo.