6 patarimai, padėsiantys išlaikyti tobulą smėlio dėžės būklę

 

shutterstock 198282107Nors dabar yra technologijų amžius, tai tikrai nereiškia, kad vaikai nebenori mėgautis pramogomis, kurios buvo populiarios ir prieš daugybę metų. Viena iš tokių pramogų yra smėlio dėžė – tai yra gamtos sukurtas „LEGO“ kaladėlių pirmtakas, kuris žadina vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą. Žaidimai smėliadėžėje gali užimti jūsų vaiką net ir visai dienai. Bet yra viena problema – smėlio dėžes prižiūrėti yra ganėtinai sunku, bet palaikyti higienišką ir malonią aplinką yra būtina. Kaip to pasiekti? Patarimais su jumis pasidalins Pigu.lt ekspertai.

Smėlį kartais reikia keisti

Kad ir kaip prižiūrėtumėte aplinką, ilgainiui smėlis praranda savo pradinę būklę – dalis jo yra išpustoma, jis susimaišo su žemėmis, taip pat jis riebaluojasi nuo vaikų rankų. Būtent todėl smėlis turėtų būti keičiamas kartą į metus ar du – dažniau jį keisti reikia tik tuo atveju, jeigu visiškai nenaudojamas smėlio dėžės apdangalas arba tuo atveju, jeigu ši žaidimų erdvė yra itin populiari i aktyviai naudojama. Taip pat ekspertai siūlo rinktis specialų smėlį, kadangi įprastame smėlyje yra daugiau molio ir kitų nebūtinų medžiagų, kuriose gali veistis bakterijos, vabalai ir kurios gali purvinti rūbus.

Tikrinkite žaislus ir jų būklę

Smėliadėžėms sukurti žaislai paprastai nėra labai tvirti ir ilgaamžiai – dažniausiai tokie daiktai neatlaiko ilgiau dviejų sezonų. Kada jie lūžta, jie gali skilti į gana aštrias dalis. Jos gali įpjauti, įdrėksti ir, blogiausiu atveju, jos netgi gali būti prarytos. Išmeskite visus žaislus, kurie yra bent kiek įskilę ir, jeigu turite galimybę, pakeiskite juos į kitus žaislus, kurie būtų pagaminti iš kaip įmanoma patvaresnių medžiagų.

Nuolat tikrinkite ir smėlio būklę

Nemanykite, kad smėlio dėžė visada bus tobulos būklės be jokios priežiūros. Joje nesunkiai gali atsidurti įvairūs pagaliai, akmenys ir kiti daiktai, kurie žaidimų zonoje būti neturėtų. Taigi, ekspertai rekomenduoja patikrinti ir šiek tiek pravalyti smėlį bent kartą per savaitę. Tam naudoti siūloma kastuvą arba netgi šakes – švelniai braukite ir stebėkite, ar nepamatėte ko nors neįprasto.

Visada naudokite specialų apdangalą

Smėliadėžių apdangalai kažkodėl nėra naudojami taip dažnai, kaip jie turėtų būti naudojami. Juk jie gali apsaugoti nuo praktiškai visko: lietaus, krentančių lapų akmenų, gyvūnų ir t.t. Taip pat šitokia apsauga užtikrins, kad smėlis nebus išpučiamas iš dėžės. Apdangalą rekomenduojama naudoti reguliariai, kai tik vaikai nebežaidžia. Netgi siūlome vaikus išmokyti naudotis šia apsauga ir pripratinti juos apdengti dėžę kiekvieną kartą pabaigus žaisti – taip bus ne tik apsaugoma smėliadėžė, bet ir ugdoma vaiko atsakomybė!

Jokiu būdų prie smėlio dėžės neprileiskite gyvūnų

Kad ir kaip jūs ar jūsų vaikai myli gyvūnus, jų prileisti prie smėliadėžės neturėtumėte. Smėlio dėžė augintiniams gali atrodyti kaip puiki vieta gamtiniams reikalams atlikti, o tai, savaime aišku, yra labai nehigieniška. Vos vienas toks incidentas gali visiškai sugadinti visą smėlį, todėl būtinai stebėkite, kur yra aplinkiniai gyvūnai ir ką jie veikia.

Visada plaukite ir žaislus, ir rankas

Net jeigu smėlis yra gerai prižiūrimas, kiekvieną kartą prieš žaidžiant, siūlome išplauti rankas ir savo žaislus. Ši procedūra yra būtina ir žaidimams pasibaigus. Taip bus užtikrinama, kad smėlis nebus liečiamas purvinomis rankomis ir taip pat tai sumažina tikimybę užsikrėsti ligomis net ir įvykus kokiam nors incidentui.