65-ąjį gimtadienį Turizmo ir verslo paslaugų mokykla pasitiko triukšmingai

Turizmo ir_verslo_paslaugu_65Balandžio 19 dieną šalia Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos grojo muzika, praeiviams buvo dalijami skanėstai ir atminimo suvenyrai. Mokyklos administracija kvietė užeiti ir susipažinti su mokymosi galimybėmis, apžiūrėti istorinius architektūrinio paveldo pastatus, kuriuose įsikūrusi mokykla, kalėjimo muziejumi, išgerti kavos ar arbatos.

Surengusią tokią šventę visai Šilutės bendruomenei, viena seniausių profesinių mokyklų Lietuvoje pasitiko savo 65-ąjį gimtadienį.

Beveik 35-erius metus mokyklai vadovaujantis Pranas Avižinis aprodė mokyklos pasididžiavimą – modernią virėjų, padavėjų, barmenų, viešbučio darbuotojų mokymų bazę. Į įkurtame mokomajame viešbutyje gali apsistoti miesto svečiai, mokomajame restorane pietauja įvairų įstaigų  darbuotojai, juos aptarnauja mokyklos mokiniai – barmenai – padavėjai.

Padavėjų – barmenų specialybė mokykloje – tarp populiariausių. Šiuo metu ypač paklausios ir socialinio darbuotojo padėjėjo, higieninės kosmetikos kosmetiko, elektros įrenginių elektromechaniko specialybės.

Balandžio 25-27 dienomis mokykloje vyko Atvirų durų dienos, kurių metu vyko profesijų mugė. Iš įvairių rajono bendrojo lavinimo mokyklų suvažiavusiems mokiniams profesijas pristatė patys Turizmo ir verslo paslaugų mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Renginių metu buvo galima susipažinti su mokymosi aplinka ir sąlygomis, mokytojais, užduoti klausimus, kurie padėtų apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo. Mugės metu buvo galima išbandyti profesinius gebėjimus praktiškai. Veikė profesijų ekspozicija ir mokomasis baras.

Direktorius P.Avižinis kvietė užeiti ir į vidinį kiemelį, aprodė XIX a. statytus neogotikinio stiliaus pastatus.

Per visą mokyklos gyvavimo laikotarpį paveldui priklausantys pastatai buvo devynis kartus rekonstruoti. „Buvo labai daug derinimų, bet išsaugojome senąją architektūrą“, – didžiuojasi mokyklos vadovas.

Anot direktoriaus, geriausi mokyklos laikai buvo prieš 10 metų, kai ji  turėjo gerus partnerius iš Austrijos. Tuomet gauta investicijų naujam kompleksui pastatyti. Šiuo metu mokykloje, kaip ir visame rajone, yra sumažėjęs mokinių skaičius.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.