7 iš 10 elektrinių paspirtukų vairuotojų nesilaiko KET

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atliktas eksperimentas rodo, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių (KET).

Tyrimas parodė, kad net 70 proc. paspirtukininkų važiuoja per pėsčiųjų perėją, kai reikia nulipti ir paspirtuką persivesti, kas dešimtas važiuoja ne vienas, nors tai draudžia taisyklės, ir tik 2 proc. dėvi šalmą. Ši saugos priemonė privaloma visiems, jaunesniems negu 18 m. paspirtukininkams, o vyresniems – rekomenduojama.

„Lietuvoje elektrinių paspirtukų skaičius nuolat auga, turime ne vieną dalijimosi jais platformą, kurios plečia savo paslaugų tinklą. Tačiau domėjimasis taisyklėmis, saugumu ir atsakingas vairavimas netampa paspirtukininkų prioritetais“, – teigia LTSA vadovas Genius Lukošius.

Daugiau nei pusė elektrinių paspirtukų vairuotojų nesilaiko KET: ten, kur įrengti dviračių takai, jie vis tiek važiuoja šaligatviu, ant vieno paspirtuko keliauja dviese ar net trise, pro pėsčiuosius pravažiuoja nesilaikydami saugaus atstumo ir greičio, per perėjas nesistumia paspirtuko, nors tai privalu ir reguliuojamose, ir nereguliuojamose perėjose.

„Tokias tendencijas pastebi ir kiti gyventojai, diskutuojantys internete temomis, susijusiomis su paspirtukais, tačiau savo nuomonę pagrįsti iki šiol jie galėjo tik pavieniais asmeniniais pavyzdžiais“, – teigia LTSA vadovas.

Elta inf.