75 kilometrus Latvijos pajūriu nužygiavo ir šilutiškiai

zygeivesRūku užklotas balto smėlio paplūdimys, karinių fortų griuvėsiai, laukinė Latvijos gamta, – tokie vaizdai lydėjo tūkstančius žygeivių, kurie gegužės 11 dieną mynė jau pažįstamus, tačiau kievieną kartą naujų emocijų suteikiančius takus.

Net 75 kilometrus per 18 valandų įveikė žygeivių komanda iš Šilutės „Papūsk“. Bendras pomėgis žygiuoti, daugiau kaip prieš trejus metus į komandą subūrė Inesą, Dalią, Iloną ir mažeikiškę Ramunę. Įveikti tiek daug kilometrų moterims buvo iššūkis, kuriam jos atsakingai ruošėsi.

Grįžusios iš Latvijos žygeivės jau dairosi naujo žygio maršruto ir yra pasiryžusios nueiti 100 kilometrų.

Maršrutus įveikė ne kiekvienas

Didžiausi žygių organizatoriai Baltijos šalyse „TrenkTuras“ Latvijoje žygį organizavo jau antrą kartą. Žygeiviai galėjo rinktis 15, 25, 50, 75 arba 100 kilometrų atstumus. Tradicija tampantis pėsčiųjų žygis šiemet subūrė beveik 4000 aktyvaus laisvalaikio mėgėjų iš Lietuvos ir Latvijos.
Organizatorių teigimu, šių metų žygyje dalyvavo apie 700 latvių – trečdaliu daugiau, nei pernai. Nemažai lietuvių, ypač atvykusių iš toliau, iš anksto pasirūpino nakvyne, tad žygio savaitgalį visi mieste esantys viešbučiai buvo užimti.

Pajūriu žygiavo ir Liepojos meras bei vicemeras su šeimomis. Ilguosius maršrutus – 75 ir 100 kilometrų – rinkosi tik keli šimtai dalyvių, iš jų penktadaliui finišą pasiekti pritrūko jėgų. Negalėjusius tęsti žygio į finišo vietą parvežė organizatoriai.

Beveik pusė dalyvių ėjo populiariausiu maršrutu – 25 kilometrus per pusdienį. Šį atstumą įveikė ir vyriausia lietuvė, kuriai netrukus sukaks 76 metai. Žygeiviai startavo nuo 7 iki 14 valandos – priklausomai nuo pasirinkto maršruto ilgio. Einantys trumpuosius atstumus finišavo dar su šviesa, tuo tarpu didžioji dauguma 100 kilometrų distancijos žygeivių finišą pasiekė tik sekmadienio rytą.

Žygiavo 18 valandų

Prieš trejus metus žygiavimu „užsikrėtusi“ Inesa pasakojo, kad kiekvieną kartą išėjus į kelionę smagu pažinti nematytas Lietuvos vietas, patikrinti savo ištvermę žingsniuojant keliais, bekelėmis, miškais ir kalvomis. Ilgainiui moteris susirado bendraminčių, su jais subūrė žygeivių komandą „Papūsk“.

„Į žygį važiuojame bent kartą per mėnesį. 50 kilometrų jau tapo įveikiama, tad norėjome išbandyti 75 km maršrutą. Šiam išbandymui komandos narės ruošėsi: stiprino ištvermę, sekė orų prognozes. Taip pat kruopščiai rinkomės aprangą, avalynę ir į kuprinę dedamus daiktus, nes kuo toliau eini, tuo labiau junti kiekvieno daikto svorį ant pečių“, – pasakojo viena komandos „Papūsk“ narė.

Į saulės ir vėjo sostinę Liepoją žygeivės iš Šilutės atvyko išvakarėse, penktadienį. Moterys buvo iš anksto susiradusios nakvynės vietą, tad viešbutyje palikusios kuprines, išėjo pasigrožėti naktiniu Liepojos senamiesčiu. Jas sužavėjo senamiesčio architektūra, šalia esantis balto smėlio paplūdimys.
Šeštadienio rytą, apie 7.40 val., Inesa, Ilona, Dalia ir Ramunė kirto starto liniją. Ne vieną žygį kartu įveikusios moterys jau yra prisiderinusios viena prie kitos, žygiuoja panašiu tempu.

Pasak Inesos, komandos narės niekada neskuba, palaiko stabilų greitį, o sekti nueitus kilometrus, tempą ir sudegintų kalorijų kiekį žygeivėms padeda išmaniosios technologijos. Moterys žino, kad jų žygiavimo greitis yra 5 kilomterai per valandą, o pavyzdžiui 18 valandų žingsniavimas sudegina iki 6000 kalorijų.
Moterys džiaugėsi, kad žygio metu buvo palankus oras, nei per šilta, nei per šalta. Patyrusios žygeivės pastebėjo daug žygiui nepasiruošusių žmonių. „Antroje dienos pusėje teko įveikti pajūrio atkarpą, kai pūtė stiprus vėjas. Buvo žmonių, kurie nebuvo šilčiau apsirengę, sušalo, taigi jiems teko baigti žygį ir grįžti į starto vietą“, – pasakojo Inesa.

Žygio metu atsipūsti, pailsėti ir užkąsti buvo galima tarpinėse stotelėse. Organizatoriai žygeivius vaišino kruopų košėmis, užkandžiais, energetiniais gėrimais.

Į finišo vietą šilutiškės atėjo apie 2 valandą nakties, žygyje praleidusios apie 18 valandų. Nuovargį atpirko patirtos geros emocijos, gerai praleistas laikas draugų būryje ir ilgam atminty išliksiantys pajūrio gamtos vaizdai.