79 kg sveriantis moliūgas iškeliaus į Švėkšnos moliūgų žibintų šventę

moliugas 79_kgŽemaičių Naumiesčio seniūnijoje esančiame Žalpių kaime auga moliūgai rekordininkai – pagalvojome trečiadienį, kai pamatėme, kokio dydžio daržoves užaugino čia gyvenančios kaimynės Vilija Eičienė ir Lina Šedienė.

Vilijos moliūgas svėrė 43,2 kg, o štai Linos užauginta daržovė kaimynės moliūgą pranoko kone du kartus – svėrė net 79 kg!

Spaliui ritantis į antrąją pusę, džiaugiamės rudeniniu derliumi. Praėjusią savaitę sulaukėme žalpiškės V.Eičienės išaugintų moliūgų nuotraukos: apie 150 moliūgų – moliūgėlių kaip karoliai penkiais ratais juosė didžiausią oranžinį „rutulį“ – net 43,2 kg sveriantį moliūgą.

„Gal kas nors iš jūsų užauginote didesnį?“, – paklausėme savo skaitytojų, kai nuotrauką įdėjome į „Šilutės naujienų“ feisbuką.

„Nepyk kaimynka, mūsų moliūgas sveria 79 kg“, – netrukus pakomentavo tai pat Žalpiuose gyvenanti Lina.moliugas 79_Vilijos_Eicienes_nuotrauka

Sunkiasvorį moliūgą užauginusi moteris pasakojo, kad šias daržoves šiemet augino pirmą kartą. „Pasodinome 8 daigus ant komposto krūvos, kelis kartus palaistėme ir viskas“, – „Šilutės naujienoms“ sakė ji.

Moliūgus šeima augino, nes dukrytė Justė gavo užduotį per vasarą užauginti ir atnešti į vaikų darželį moliūgą. Ant komposto krūvos užaugo apie 20 moliūgų, bet tik vienas toks didelis. Kelis moliūgus šeima nuvežė į darželį, kitus planuoja vežti į moliūgų žibintų šventę, kuri Švėkšnos parke įvyks spalio 27-28 dienomis.

Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ internetinėje svetainėje skelbiama, kad didžiausias moliūgas – 158 kg masės, 280 cm apimties – išaugintas 2011 metais Povilo Patumsio iš Liepdegių kaimo (Anykščių r.) ekologiškame ūkyje. Su šiuo moliūgu jis tapo prekybos tinklo „Maxima“ konkurso „Maksimaliausias Lietuvos moliūgas“ nugalėtoju. Konkurso moliūgai buvo paaukoti paramos ir labdaros organizacijai „Maisto bankas“. Šalia rekordininko užaugęs jo „brolis“ svėrė 136,8 kg.