79 metų šilutiškė nustebino pareigūnus – ji vairavo neturėdama teisių

policijaTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir toliau drausmina Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidėjus – savaitgalį Šilutės rajone sustabdė tris neblaivius vairuotojus, ir dvi moteris, neturinčias vairuotojo pažymėjimo. Vienai jų – net 79-eri metai.

Pareigūnai, siekdami išaiškinti KET pažeidėjus, vykdė prevencinę priemonę, kurios metu Šilutės, Šilalės ir Tauragės rajonuose buvo nustatyti 34 asmenys, nepaisantys nustatytų reikalavimų.

Pažeidimų įvairovė jau seniai nebestebina pareigūnų – vieniems protokolai surašyti už tai, kad važiavo neprisisegęs saugos diržais, kitiems – už viršytą greitį, tretiems – už neleistinoje vietoje kirstą važiuojamąją dalį. Žinoma, pro pareigūnų akis nepraslydo ir neblaivūs vairuotojai. Praėjusį savaitgalį jų buvo net 9 – visi jie vyrai.

6 vairuotojams, iš kurių 2 sustabdyti Tauragės rajone, 2 – Šilalės ir dar 2 – Šilutės rajonuose, nustatytas lengvas girtumas. Asmenims gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 m. iki 1 m. 6 mėn.

Dar vienas taurelės mėgėjas, įkliuvęs Tauragės r., įpūtė kiek daugiau – 1,62 prom. alkoholio. Pastarajam vairuotojui gresia didesnė bauda, siekianti 868 eurus su transporto priemonės atėmimu nuo 2 iki 3 m. arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Neblaivių vairuotojų būta ir daugiau. Dar 2 jauni vyrai, kurių vienas nustatytas Tauragės r., kitas – Šilutės, ne tik vairavo būdami neblaivūs, bet ir neturintys teisės vairuoti. Pastarasis „vairuotojas“, įkliuvęs Šilutės r., jau ir anksčiau baustas už tai, kad neblaivus sėdo prie automobilio vairo. Jaunam vyrui, laiku nepasimokiusiam iš savo klaidų, gali tekti gerokai patuštinti savo piniginę. Už tokį KET pažeidimą gresia nuo 1 158 iki 1 448 eurų bauda su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Tarp rimtesnių pažeidėjų būta ir moterų. Šilutės rajone pareigūnams įkliuvo 2 moterys, neturinčios teisės vairuoti. Vienai iš jų – net 79 metai. Už tokį pasivažinėjimą moterims gresia baudos, siekiančios net 434 eurus.

Policijos pareigūnai ragina Kelių eismo dalyvius gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų. Panašaus pobūdžio prevencinės priemonės bus vykdomos ir ateityje.