8 būdai, kaip naudoti sodą ne tik virtuvėje

ploviklisKasmet moterys išleidžia 426 mlrd. dolerių (1 trln. Lt) grožio produktams. Visgi galite nepirkti brangių priemonių ir vis tiek gražiai atrodyti – pakaks vieno nebrangaus produkto.

Huffingtonpost.com aprašo įvairius būdus, kaip naudojant sodą turėti gražius plaukus, odą, nagus ir panašiai.

1. Naudinga plaukams

Specializuotose parduotuvėse ir prekybos centruose parduodami brangūs šampūnai, serumai, sausi šampūnai chloro pažeistiems ir riebiems plaukams. O iš tiesų pakaks dėžutės pigios sodos. Į savo šampūno saujelę įberkite 1 šaukštelį sodos, o plaukus skalaukite į vandenį įbėrusios pusę šaukštelio sodos, kad chloras neišblukintų plaukų spalvos. Jei naudojate sausą šampūną, įberkite į jį šiek tiek sodos ir patrinkite galvą. Soda puikiai valo, pašalina riebalus, išsaugo plaukų spalvą, pašalina susikaupusias plaukų lako, putų, kondicionierių ir kitų cheminių priemonių daleles.

2. Balina dantis

Keli tyrimai parodė, kad dantų pastos su soda ne tik veiksmingiau šalina apnašas, bet ir kad soda geriausiai iš visų priemonių balina dantis. Kad jūsų šypsenos negadintų dėmės nuo kavos, odontologai pataria sumaišyti sodą ir braškes, kuriose yra vaisių rūgšties – dar vieno natūralaus baliklio. Taigi sutrinkite braškes į košelę, įberkite sodos, išmaišykite, kelias minutes pašveiskite dantis, o paskui išsivalykite su dantų pasta. Įspėjimas – šia priemone valykite dantis ne dažniau dviejų – trijų kartų per mėnesį, nes per daug vaisių rūgšties gali pažeisti dantų emalį.

3. Vėsina saulėje nudegusią odą

Soda vėsina, ramina saulėje nudegusią odą. Sumaišykite sodą su vandeniu, užtepkite šios košelės ant marlės ir užsidėkite ant nudegusių vietų. Sodos ir vandens košelę taip pat galima tepti ant uodų, bičių įkandimų. Sodoje esantis šarmas neutralizuoja niežulį, atkuria natūralų odos pH, ramina.

4. Valo apnašas nuo papuošalų

Jei patamsėjo sidabriniai papuošalai, jums prireiks sodos, labai karšto vandens ir aliuminio folijos. Įpilkite vandens į nedidelį dubenį, sudėkite papuošalus, įberkite šaukštelį sodos ir įmerkite lakštą folijos. Vanduo su soda atmirkys nuo papuošalų apnašas, o jos prilips prie folijos. Priglauskite papuošalus iš visų pusių prie folijos, kad pasišalintų visos apnašos. Paskui nuplaukite papuošalus vandeniu ir nutrinkite minkštu audiniu. Tokiu būdu valyti negalima papuošalų su brangakmeniais, perlais.

5. Pašalinsite rakštis

Ar žinojote, kad yra labai paprastas būdas ištraukti rakštis? Nuo sodos praeis patinimas ir rakštis išlįs. Sumaišykite sodą su vandeniu, užtepkite košelės ant tos vietos, kur įstrigo rakštis, apriškite bintu. Maždaug po paros rakštis turėtų būti užtektinai išlindus į paviršių, kad be vargo ją ištrauktumėte pincetu. Jei dar neišlįs, pakartokite procesą.

6. Šalina prakaito kvapą

Soda gali atstoti netgi dezodorantą. Žiupsnelį sodos sumaišykite su vandeniu ir gausite pastą, kuri pakeis dezodorantą. Jei masė lipni, iš pradžių galite pasitepti kukurūzų miltais. Na bet jei nenorite skirtis su dezodorantu, tiesiog įsiberkite trupučiuką sodos į batus – ji pašalins prastą kvapą.

7. Valo nagus

Rankos su pageltusiais, dėmėtais nagais sendina. Nagų priežiūros specialistai rekomenduoja pasigamini pastą, perpus sumaišius vandenilio peroksido ir sodos, pašveisti šepetuku ir pasigaminta pasta nagus. Galite pašveisti, tada kelias minutes palaukti, o paskui nuplauti. Tiesa, jei nagai pageltę ir nuo šveitimo nepašviesėja, tai gali būti grybelio požymis, tad nedelsiant eikite pas gydytoją.

8. Šalina negyvas, suragėjusias odos ląsteles

Soda taip pat puikiai šalina negyvas odos ląsteles. Mišiniui reikės trijų dalių sodos ir vienos dalies vandens. Juo patrinkite alkūnes, pėdas, rankas ir kitas vietas, kur išsausėjusi, suragėjusi oda. Sužeistų vietų netrinkite.

Sidabriniai papuošalai www.silvera.lt