8 būdai sustiprinti savo imuninę sistemą

sveikas-maistas-60930067Šaltasis metų sezonas atneša net tik kalėdinę nuotaiką bei linksmas žiemos pramogas visai šeimai, bet ir dažniau pasitaikančias peršalimo ligas.
Kaip reikėtų stiprinti imuninę sistemą, kad nereikėtų nei vaistų, nei gydytojo paslaugų?

Valgyti įvairų ir kokybišką maistą

Specialistų teigimu, mityba – labai svarbus veiksnys, stiprinant organizmo apsaugą nuo peršalimo ligų ir virusinių susirgimų. Jame turėtų netrūkti šviežių daržovių, vaisių, kokybiškų pieno ir mėsos produktų, žuvies. Ypač svarbu vartoti pieno produktų, kuriuose yra probiotikų – kefyras, jogurtas, sūris. Šios gerosios bakterijos užkerta kelią žarnyno infekcijoms ir stiprina organizmo pasipriešinimą ligoms.

Rinktis natūralius vitamino C šaltinius

Geriausi natūralaus vitamino C šaltiniai yra rauginti kopūstai, brokoliai, žiediniai kopūstai, pomidorai, paprika, bulvės, špinatai, petražolės, javų ir sojos daigai, švieži citrusiniai vaisiai, erškėtuogės, šaltalankio uogos.

Gerti daugiau vandens

Atsparumą ligoms stiprina ne tik vitaminai ir mineralinės druskos, bet ir natūralus vanduo. Gryno vandens, kurio negali atstoti nei kava ar arbata, nei sultys ar sriuba, rekomenduojama išgerti apie 1,75- 2 litrus.

Grūdinti organizmą pirtyje

Pirtyje organizmą grūdiname šaltu, šiltu, karštu, sausu ir drėgnu būdu. Pirtyje galima ištisas valandas kaitalioti grūdinimo poveikius. Karštas dušas išplečia kraujagysles, o šaltas atvirkščiai – susiaurina. Tokiomis procedūromis užgrūdiname organizmą, ypač kraujotaką, tampame atsparūs visoms oro permainoms. Imunitetą stiprina vandens procedūros, kontrastinis dušas, kūno trynimas drėgnu rankšluosčiu, rankų ir pėdų vonelės bei dušas.

Reguliariai sportuoti

Niekas taip nestiprina organizmo, kaip judesys. Nesvarbu, kokį sportą pasirinksite – jogą, bėgimą, plaukimą baseine – svarbiausia, kad krūvis būtų reguliarus ir sakingas. Sportas – nuo 30 minučių iki 1 val. per dieną 2-3 kartus per savaitę – dovanoja sveikatą ir stiprina imunitetą. Pernelyg daug pastangų reikalaujantis fizinis krūvis silpnina imuninę sistemą: po fizinio persitempimo žmogus net 12 valandų būna imlesnis įvairioms infekcijoms.

Praleisti daugiau laiko gryname ore

Pasivaikščiojimai gryname ore parke ar miške ne tik atpalaiduos kūną bei protą, bet ir aprūpins organizmą didesniu deguonies kiekiu. Jei kasdien bent 15 minučių neskubėdami pasivaikščiosite lauke, greit pajusite, kad darotės ramesni, harmoningesni. Gamtos grožio ir metų laikų kaitos stebėjimas atpalaiduoja nervų sistemą, padeda atsiriboti nuo kasdienių problemų.

Išsaugokite gero miego įpročius

Miego metu smegenys aktyviai dirba, perdirba dienos metu gautą informaciją ir ją perveda į organizmo ilgalaikę atmintį. Miegant atkuriamos protinės, fizinės jėgos, stiprinama atmintis. Nakties poilsis labai svarbus ir organizmo imuninei sistemai. Ilsintis kaupiama ne tik nauja energija, bet ir svarbios aktyviosios medžiagos, reikalingos organizmo gynybinei sistemai kovoje su peršalimo ligomis ir infekcijomis.
Būtinos gero miego sąlygos – tyla, tamsa ir vėsuma.

Gero miego įpročiai: nuolatos keltis ir eiti miegoti tuo pačiu metu, miegoti vėsioje patalpoje, miegoti tiek, kad rytą jaustumėtės pailsėję ir žvalūs. Negulėkite lovoje nemiegodami – per ilgas lepinimasis lovoje skaido kitos nakties miegą ir daro jį paviršutinį. Atsitiktinė nemigos naktis sveikatai nekenkia.

Atsipalaiduokite, juokaukite ir mėgaukitės gyvenimu

Imunitetą stiprinti padeda gera nuotaika. Suteikite savo gyvenimui daugiau teigiamų emocijų: bendraukite su draugais, pasivaikščiokite gamtoje, eikite į teatrą, kiną, parodas, klausykite muzikos, skaitykite įdomias knygas, įsigykite naminį gyvūną. Dažniau palepinkite save mažomis dovanomis. Branginkite draugystę.

Moksliškai įrodyta, kad žmonės, kurių socialinė adaptacija gera ir kurie gerai sutaria su aplinkiniais, yra atsparesni ligoms, rečiau serga.

Juokas mažina kraujospūdį, organizme mažėja streso hormonų, atsipalaiduoja raumenys, gaminasi daugiau endorfinų. Įdomu, kad net galvojant apie ką nors juokingo kraujyje mažėja adrenalino.