9 priežastys pradėti bėgioti

2-women-running-exerciseDar senovės graikai sakydavo: „Nori būti stiprus – bėgiok, nori būti gražus – bėgiok, nori būti protingas – bėgiok„.
Turbūt dauguma Jūsų yra bandę bėgioti, tačiau nemaža dalis metė šį užsiėmimą dėl vienų ar kitų priežasčių. Tikimės, kad šie faktai paskatins Jus grįžti į „doros kelią„, ir Jums bėgimas taps vienas iš mėgstamiausių hobių! Štai 9 priežastys pradėti bėgiot ir tai daryti nuolat!
1. Bėgimas didina širdies ir kraujagyslių pajėgumą, jis lavina patį širdies raumenį. Širdis stiprėja. Ji tampa pajėgesnė ir sėkmingai palaiko kraujo cirkuliaciją.

2. Padidėja deguonies koncentracija kraujyje. Treniruojama širdis per vieną ciklą perpumpuoja kur kas daugiau kraujo nei netreniruojama. Paspartėja kraujotaka – gerėja organizmo aprūpinimas deguonimi. Visos organizmo ląstelės, visi audiniai gauna daugiau kraujo, praturtinto deguonies ir maistinių medžiagų.

3. Bėgimas – puiki priemonė įtampai įveikti. Stresas ir nuovargis dienos bėgyje kaupiasi organizme, t.y. organizme susikaupia daug nereikalingų (kenksmingų) medžiagų – tai sukelia nuovargį. Kad įveiktumėt nuovargį, turite gerokai suprakaituoti, o bėgimas kuo puikiausiai padeda pasiekti norimą efektą.

4. Bėgimo metu (bėgant ilgai) organizmas į kraują paleidžia ypatingo hormono – endorfino. Visi gerai žino, kad šį hormoną dar vadina „laimės hormonu”. Patikėkit, jis taip vadinamas ne veltui. Kuomet endorfino koncentracija kraujyje padidėja, žmogus jaučia lengvą euforiją. Depresinės nuotaikos garuoja kartu su prakaitu…

5. Padidėja protinis aktyvumas. Bėgimo metu dažnai „savaime” šauna kažkokios problemos sprendimai arba idėjos. Treniruotės metu kraujyje būna daugiau deguonies, pagreitėja medžiagų apykaita, o tai labiau suaktyvina nervų sistemą, t.y. smegenys taip pat suaktyvėja.

6. Sistemingai bėgiojant gerinamas imunitetas, kadangi kraujyje daugėja eritrocitų bei kyla hemoglobino kiekis. Bėgimo metu vykstančių procesų dėka kraujyje mažėja cholesterolio kiekis, praeina alkio pojūtis, gerėja žarnyno motorika. Kitaip sakant, organizmas sukalibruoja pats save ir normalizuojasi kūno masė.

7. Bėgioti galima bet kuriuo dienos metu. Rytais, kuomet kraujyje būna daugiau hormonų, bėgimas taps puikiu būdu išsikrauti – tai padės organizmui grįžti į harmoniją. Jeigu bėgiosite po darbo dienos, vakare, atsikratysite įtampos, atsipalaiduosite, pasikrausite energijos, nuslopinsite alkį ir puikiai miegosite.

8. Mokslininkų tyrimai rodo, kad bėgiojant netgi įvyksta dalinė kepenų audinių regeneracija. Inkstai taip pat yra teigiamai veikiami.

9. Reguliarūs bėgimai taip pat teigiamai veikia mūsų atramos – judėjimo sistemą. Pagyvenusiems žmonėms tokios treniruotės yra ypač naudingos, kadangi jos neleidžia degeneruoti sąnariams ir raumenims.