90-metė ilgaamžiškumo receptų nedalija

90 metu_averiene_copySavivaldybės ir Šilutės seniūnijos vadovai, kaimynai ir artimieji penktadienį sveikino 90-ojo gimtadienio sulaukusią šilutiškę Valentiną Averienę.

Telšių rajone, Luokės valsčiuje gimusi ir augusi Valentina – jau sena šilutiškė, čia gyvenanti nuo jaunystės. Senolė pasakoja, jog tėvų šeimoje augo 5 vaikai. Ūkininkai tėvai išgalėjo šiek tiek leisti vaikus mokytis, tad pradinę mokyklą dar prezidentaujant A.Smetonai baigė ir Valentina.

Moteris prisimena, kad mokytis jai visada patiko, o ir sekėsi – net sunkiai susirgusi ir per žiemą mokyklos nelankiusi sugebėjo baigti mokyklą kartu su savo bendraamžiais.

Senolė pasakoja, kaip jos tėvai karo metu gelbėjo „ir vienus, ir kitus“, ir net žydų vaikus – jos vaikystė prabėgo duona dalijantis du dviem žydaitėmis. Vėliau, jau pokario laiku, Valentina mokėsi ir baigė Telšių žemės ūkio mokyklą.

Trumpai pagyvenusi Klaipėdoje, mergina atvažiavo į Šilutę pas čia jau įsikūrusią vyriausiąją sesę. Tas atvykimas buvo lemtingas – čia ji susipažino su būsimuoju vyru Edvinu. Valentina prisimena, kad gerai su vyru sutarė, dvi dukras  – Liudmilą ir Ireną kartu užaugino. Tik anksti – vos du dešimtmečius kartu pragyvenus – jos sutuoktinis iškeliavo Amžinybėn.

Daug metų Valentina dirbo „Šilutės girnose“, ir nesiguodžia, kad būtų buvę sunku.

Nesiguodžia jubiliatė ir dėl to, kad jau ir gausaus būrio anūkų bei proanūkių sulaukusi šiandien Šilutėje, ir apskritai Lietuvoje ji gyvena viena. Abi moters dukros gyvenimus nuo 2010-ųjų kuria Vokietijoje, Europos valstybėse išsibarstė ir būrys anūkų. Valentinos dienas praskaidrina artimos kaimynės, kurių visas būrelis aplankė ir gimtadienio dieną.

„Nenoriu pas dukras, kam man ten? Tik vargelis joms būčiau“, – atremia klausimus jubiliatė. Ir pasakoja pati dar apsitvarkanti, Bibliją paskaitanti ir televizorių pažiūrinti.

Jokių ilgaamžiškumo receptų ji taip pat nedalija, anot jos, tai Dievas dienas duoda. Kiek duoda, tiek ir gerai.

Pasveikinti mamą atvyko ir dukra Liudmila, sveikino vicemeras Algis Bekeris ir Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus su socialine darbuotoja Oksana Kalitina. Svečiai linkėjo sulaukti dar ne vieno solidaus jubiliejaus, o kad tie linkėjimai tikrai išsipildytų, dovanojo vitaminų ir ilgaamžiams skiriamą piniginę paramą.