90-metė iš Galnės kaimo pagerbta Vainuto bažnyčioje

skurdeliene jubiliejusVainuto seniūnijos, bendruomenės ir bažnyčios atstovai garbaus 90-mečio proga pasveikino Galnės kaime gyvenančią Prancišką SKURDELIENĘ. Senolė pasveikinta Vainuto banyčioje vykusių mišių metu.

Didelė staigmena jubiliatei buvo tiesiog bažnyčioje prieš ją su gėlėmis  išsirikiavę sveikintojai: seniūnijos socialinio darbo organizatorė Marta Miliauskienė, bendruomenės ir Caritas atstovės Laima Rimkienė ir Marytė Juškevičienė, pats klebonas Dainoras Židackas.

P.Skurdelienė apylinkėje žinoma kaip bendrauti su žmonėmis mėgstanti ir optimizmu spinduliuojanti senolė.
Jos dukra Birutė pasakoja, jog gyvenimas mamos nelepino. Augusi gretimame Buikiškės kaime, būdama 27-erių tekėjo už artimoje kaimynystėje gyvenusio Povilo. Daug sunkių darbų teko ir nuosavame ūkyje, ir dirbant kolūkio laukuose. O namuose dar laukė vienas po kito gimę keturi vaikai.

Šiandien jie jau seniai sukūrę šeimas ir išsibarstę po visą Lietuvą: Birutė įsikūrė Klaipėdoje, Vytautas – Natkiškiuose, Jonas – Radviliškyje, o Algis – Priekulėje. Senolė sulaukė 13 vaikaičių ir 14 provaikaičių.

Jau dvi dešimtis metų P.Skurdelienė našlauja ir savo sodyboje gyvena viena, o jos senatvės dienas dabar dažniausiai skaidrina socialines paslaugas į namus teikianti M.Juškevičienė. Ir ji, ir vaikai žavisi 90-metės optimizmu, mat apie tai, kad iki ašarų gelia kojas, sako išgirstantys tik tuomet, kai skausmai tampa visai nebepakeliami.