90-metė Marijona Šedienė – neatsiejama Šylių kaimo bendruomenės narė

Marijona Sediene_90Aktyvi Gardamo seniūnijos Šylių kaimo bendruomenės narė Marijona Šedienė plačia šypsena pasitiko gausų jos pasveikinti atvykusių svečių būrį – gražiausius linkėjimus svečiai išsakė močiutės 90-mečio proga.

Šilutės rajono savivaldybės, Gardamo seniūnijos atstovai Marijonai linkėjo, kad energijos ir geros išvaizdos užtektų dar ilgai, dėkojo už gražią šeimą, išauklėtus vaikus.

„Kada paprašysi, niekada neatsakys“, – savo kaime turėdami tokį žmogų džiaugėsi Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ nariai.
Visą gyvenimą sunkiai dirbo

„Čia gimiau, augau, čia gyvenu dabar“, – sako visą gyvenimą Šyliuose pragyvenusi ilgaamžė. Augo ji 11 vaikų šeimoje. Marijonos žodžiais sakant, gyveno biedniau, bet draugiškai.

Jos tėvai vertėsi ūkiškai, turėjo 11 ha žemės. Didesni Marijonos broliai ir seserys eidavo tarnauti pas ūkininkus. Ji nėjo, su mama namie buvo. Šylių pradinėje mokykloje baigė 4 skyrius. Prisimena, kad matematika nesisekė, labiau lietuvių kalba patiko.
„Nelengva vaikystė buvo“, – atsidūsta M.Šedienė.

Vėliau visą gyvenimą ji triūsė ūkyje: ir kiaules šėrė, ir lauko darbus dirbo.Marijona Sediene_moko_verpti
Mokė verpti

Savo būsimą vyrą Stasį Marijona irgi Šyliuose sutiko, po karo. Stasys buvo iš fronto parėjęs, vyresnis 7 metais.
„Šieną pjovėm ir susipažinom, vėliau pradėjome draugauti“, – šypteli ilgaamžė.

Marijonai buvo 19, kai ji ištekėjo. Su vyru susilaukė 6 vaikų – Stasio, Remigijos, Janinos, Alfonso, Petro, Rasos. Šiandien ji turi 11 anūkų.

„Geri vaikai, auksiniai. Savo gyvenime nesu blogo girdėjusi iš vaikų“, – sako M.Šedienė. Kad vaikai mamą nuolat prižiūri, patvirtina ir bendruomenės kaimynai.

Marijona – aktyvi Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ narė: dalyvauja kiekvienoje šventėje, vakaronėse. Pernai „Švylys“ vykdė projektą „Vilnos kelias“. Šios edukacinės programos dalyviams M.Šedienė surengė kelis mokymus: parodė, kaip seniau moterys verpė rateliu, ir to pamokė jaunuosius projekto dalyvius. Taip pat ji pasakojo apie siūlų vijimą, dažymą natūraliomis medžiagomis, sukimą į kamuolius.

Kai turi laisvo laiko, Marijona mezga, mėgsta serialus pažiūrėti, o kai prasideda laida „Duokim garo“, uždainuoja ir pati. Dainuoti, giedoti ji mėgo visą gyvenimą.

Gerai ji sutaria ir su kaimynais, visų yra mėgstama. Tą įrodė gausus jos pasveikinti atvykusių svečių būrys.