90-metė mezga kojines visiems, kam reikia

Sveikina DSC01601Savaitės pradžioje garbų 90-metį šventusi Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Ciparių kaimo gyventoja Ona BERTULIENĖ priiminėjo ne tik gausaus artimųjų būrio, bet ir rajono bei seniūnijos vadovų sveikinimus.

Senolė labai laukė savo jubiliejinio gimtadienio, iš anksto apie būsimą šventę klausinėjo kartu gyvenančios dukters Nastazijos. O kai pamatė susirinkusią visą gausią savo šeimą, išgirdo jų sveikinimus, jos akyse suspindo ašaros…

O.Bertulienė – tikra naumiestiškė, gimusi ir augusi šios seniūnijos Pašusčių kaime. Vos 7-erių sulaukusi mergaitė buvo priversta eiti tarnauti, prižiūrėti svetimus vaikus. Tarnaujant svetimiems praėjo visa jos jaunystė.

Būdama 22-ejų, Ona ištekėjo už 5 metais vyresnio Nikolajaus Bertulio. Bet lengviau netapo ir tuomet, sunkius darbus valdiškame ūkyje – laukininkystėje, daržininkystėje, paukštininkystėje – teko dirbti abiems. O čia dar vienas po kito gimė 7 vaikai. Šiandien vyriausieji Mykolas ir Onutė – jau įžengę į septintą dešimtį, po jų rikiuojasi jaunesniosios Marytė, Nastazija, Stasė, Zita ir Valė. Visi vaikai sukūrė savo šeimas ir išsibarstė po visą Lietuvą.

60-ies nesulaukusi O.Bertulienė liko našlė, o pastarąjį 10-metį ji gyvena dukters Nastazijos Šernienės namuose, Cipariuose. Dabar močiutę ir promočiutę jau džiugina 19 anūkų ir 21 proanūkio būrys.

Jokios gyvenimo negandos nepalaužė p.Onos optimizmo ir linksmumo, neištrynė iš jos veido šypsenos. Ir svečius senolė sutiko, jų sveikinimų klausėsi maloniai šypsodamasi, stebino juos aštriu ir guviu savo protu. Besistebintiems, kaip greit jos rankose dar juda virbalai, atsakydavo, jog kojinių primezganti visiems, kam tik jų reikia.