90-metė Mikalina Paulavičienė džiaugiasi dukros meile ir rūpesčiu

Mikalina Paulaviciene_90_meteRugsėjo pabaigoje 90-ies metų jubiliejų pasitiko Macikuose, pas dukrą Ievą, gyvenanti Mikalina Paulavičienė. Sveikindami jubiliatę su gimtadieniu Šilutės valdžios atstovai pasidžiaugė, kad ilgaamžė yra tvirta, linksma, prižiūrima dukros.

Vaikystėje sunku nebuvo

Mikalina gimė Daubėnų kaime Kelmės rajone, turėjo 5 brolius ir 2 seseris. Tėvai gyveno ūkiškai, vertėsi žemdirbyste. Mikalina sako, kad jos vaikystė buvo lengva, nes ji buvo viena iš jauniausių vaikų.

„Visi išsiženijo, su broliu dviese augome“, – prisimena ilgaamžė.

Pradinėje mokykloje Mikalina baigė 4 klases. Ji džiaugiasi, kad jos tėvai buvo geri, vėliau išleisdavo į šokius. Aišku, vaikai jautė pareigą jiems padėti ūkio darbuose.

Gyveno Šiauliuose

Būsimasis Mikalinos vyras Vladas gyveno kaimynystėje, vos už kelių namų. Vladas dažnai užsukdavo į svečius, mat su Mikalinos broliu buvo geri draugai.

1948 m. Mikalina ir Vladas susituokė ir persikėlė gyventi į tame pačiame Kelmės rajone esantį Šlumpių kaimą.

Jaunavedžiai turėjo žemės, gyvulių. Jie sugyveno 6 vaikus: Oną, Kristiną, Vladą, Ireną, Ievą ir Adomą.

Ieva ir Adomas buvo dvyniai. Moteris prisimena, kad jauniausi vaikai susirgo plaučių uždegimu. Adomas, būdamas dviejų su puse mėnesio, mirė, o Ievos gyvybę po ilgo gydymo pavyko išgelbėti.

Būtent pas jauniausią dukrą Ievą Mikalina šiandien ir gyvena. „Labai gera dukra, labai mane prižiūri“, – dėmesiu džiaugiasi senolė.

Šilutėje, pas Ievą, ji gyvena jau trečius metus. Čia persikėlė iš Šiaulių, kur gyveno nuo 1966-ųjų. Mikalina sako, kad Šiauliuose jau nebegalėjo viena išsiversti. Ir nors kaimynai buvo labai geri, padėdavo, senolė ryžosi atvažiuoti gyventi pas dukrą.

Per savo gyvenimą Mikalina dirbo statybose darbininke, vėliau – tinkuotoja, o galiausiai – dažytoja. Laisvalaikiu moteris mėgdavo megzti ir nerti. „Negalėdavau žiūrėti televizoriaus nemegzdama“, – sako Mikalina.

Kitas jos pomėgis, kuriam skiria laiko ir dabar, – skaitymas. Perskaitytas knygas ji mėgsta aptarti su dukra Ieva.
Senolė turi 5 anūkus ir 3 proanūkius.