90-metę pagerbė visas Žemaitkiemis

90mete mizgeriene groja SA400134Išskirtinę šventę savo ilgaamžei kaimynei surengė Saugų seniūnijos Žemaitkiemio kaimo bendruomenės nariai – 90-ties metų sulaukusi Juzefa MIZGIRIENĖ praėjusią savaitę pagerbta vietos bendruomenės namuose.

Senolę sveikino ir savivaldybės bei seniūnijos vadovai, o ji ir tądien visus stebino žvalumu – net sveikinama nenustygo vietoje ir čia pat įsisuko į valso sūkurį.

Organizuoti visų mylimos Alkos kaime gyvenančios kaimynės pagerbimą ėmėsi Žemaitkiemio seniūnaitė Birutė Dambrauskienė. Ji pirmoji informavo seniūniją, kad pasveikinti J.Mizgirienę nori visas kaimas.

Seniūnė Anastazija Oželytė idėjai pritarė nė nedvejodama, mat tokį bendruomenės norą išgirdo pirmą kartą: Saugų seniūnijoje jau įprasta, kad sulaukę 80-mečio senoliai pagerbiami tradicinės Saugų vasaros šventės metu, o 90-mečiai sveikintojų sulaukdavo namuose.

J.Mizgirienė pagimdė 11 vaikų, bet šiuo metu gyvi bėra tik keturi. Moteris jau našlauja, viena gyvena savo namelyje Alkos kaime.

Į bendruomenės namus atvykusią jubiliatę ir jos sveikintojus iš savivaldybės bei seniūnijos pasitiko kone visas kaimas.

Moterys jau buvo gražiai papuošusios šventės kambarį buvusioje vietos pradinėje mokykloje, kurioje įsikūrė bendruomenė.

Jos nuklojo stalus pačių keptais pyragais ir kitokiais gardėsiais, maršus trenkė vietos muzikos mėgėjų ansambliukas. Linksmiau gyventi norinčias ir bet kokiais instrumentais bent kiek grojančias moteris draugėn subūrė ir joms vadovauja Aldona Valdžienė, pati grojanti akordeonu.

Kaimynai J.Mizgirienei negailėjo gražių žodžių ir gėlių – po rožę įteikė kiekvienas kaimo gyventojas. Jie linkėjo senolei stiprios sveikatos ir išreiškė pageidavimą tokion gražion draugėn dar kartą sueiti per jos 100-ąjį gimtadienį.

Sūnūs ir dukra dėkojo mamai už tai, kad kasdien jiems skiepijo darbštumą ir atsakomybę, prisiminė savo vaikystės nutikimus. Padėkos žodžius jie tarė ir kaimo žmonėms – už tai, kad šie tokie geri ir taip myli jų mamą, savivaldybės ir seniūnijos vadovams – už dėmesį ir jai parodytą pagarbą. Senolei linkėta sveikatos, ištvermės ir dar ilgų gyvenimo metų.

Jubiliatei ir tądien visi susirinkusieji galėjo tik pavydėti entuziazmo, sveikos nuovokos, žvalumo ir humoro jausmo. Močiutė net sveikinama nenustygo vietoje, tad suskambus valso melodijai smagiai pasisuko su sūnumis.

O kai pati sukaktuvininkė užgrojo armonika, sužavėta seniūnė A.Oželytė pakvietė ją į Saugų vasaros šventę ir pažadėjo į koncertinę programą įtraukti ir solinį ponios Juzefos numerį.