90-metė prisimena širdgėlos kupiną gyvenimą

sveikina simkiene 90metuGarbaus 90-ojo jubiliejaus proga neseniai pasveikinta Vainuto seniūnijos Gorainių kaime gyvenanti Juzefa Šimkienė.

J.Šimkienė gimė 1923 metais rugpjūčio 2 d., bet jos gimtadienis visada būdavo švenčiamas rugpjūčio 23 dieną.

Jubiliatė augo gražiame, miškų apsuptame Gorainių kaime, tuometiniame Vainuto valsčiuje, 8 vaikų šeimoje. Anksti, vos 8-erių sulaukusi, neteko mamos ir tai skaudžiai palietė visą šeimą, nes tėtis liko vienas su keliais jau ūgtelėjusiais ir keliais dar visai mažais vaikais. Tačiau, kaip pati Juzefa pasakoja, vaikams pamotės jis neparvedė.

Kai Juzefai buvo 16 metų, mirė ir tėtis, tada broliams ir seserims beliko rūpintis vieni kitais. „Sunkūs tie laikai buvo, sunkūs metai… Daug neramumo ir širdgėlos teko patirti“, – dūmoja šiandien senolė, prisimindama nelinksmą jaunystę.

Juzefa ištekėjo už visame kaime gerbiamo vyro, susilaukė su juo dviejų dukterų ir sūnaus. Su liūdesiu jubiliatė mena vyro netektį.

Nors daug širdgėlos ir skaudžių netekčių teko išgyventi, šiandien, sulaukusi garbingo jubiliejaus, Juzefa, 5 anūkų ir 5 proanūkų vadinama babyte, išlaiko savo žavesį ir gerą nuotaiką, o sutikusi garbingų svečių delegaciją dar ir savo mėgstamas dainas išdainuoja.