90-metei Adolfinai patinka nueiti į… naktinį klubą

Zarambiene ilgaamze_90„Jūs galvojate, kad aš apsirikau? Nieko aš neapsirikau – man tikrai 90 metų“, – ją atėjusių pasveikinti svečių nuostabai sako šilutiškė Adolfina Zarambienė.

O nustebti tikrai buvo dėl ko: 90-metį švenčianti močiutė pasitiko pasipuošusi, su šypsena ir spinduliuojanti gerą nuotaiką. Negana to, ji dar prasitarė, kad labai mėgstanti šokti, tad dar kartais ir į anūko Aurimo klubą „Goldenroom“ nueinanti.

Dirbo barmene

Adolfina gimė Švėkšnos seniūnijos Jomantų kaime, šeimoje augo 2 broliai ir 4 seserys. Šiandien likusios gyvos trys jubiliatės seserys. Jų visų mama irgi buvo ilgaamžė, mirė sulaukusi 95 metų.

Adolfina prisimena, kad jos tėtis statė namus, juos dažė, drožė dirbinius iš medžio. Šeima turėjo 5 ha žemės, tad vaikai padėdavo tėvams ūkio darbus nudirbti.

„Žinoma, kad reikėjo daug dirbti, kaip nedirbsi? Visą laiką daug dirbau“, – sako ilgaamžė.

Vėliau Švėkšnoje ji dirbo barmene, bet sako, kad tame darbe neišmoko nei gerti, nei rūkyti. „Tada barmenė buvo su baltu kvarkliuku, karūnėle, o dabar… Kaip jie atrodo, tie barmenai? Nežinau, neįsivaizduoju“, – senus laikus prisimena Adolfina.

Paskui moteris dirbo Inkakliuose, pas stačiatikių kunigą virėja. Prie šeimos pajamų prisidurdavo ir pindama vainikus.

Mėgsta šokti ir dainuoti

Dirbdama barmene Adolfina sutiko savo vyrą Tadą. Moteris linksmai prisimena, kad tuomet vyras jai galvą susukęs. Su juo susilaukė 7 vaikų, jau turi 13 anūkų ir 8 proanūkius. Šiandien gyvi 4 ilgaamžės vaikai.

Didžiąją dalį gyvenimo Adolfina pragyveno Švėkšnoje, vėliau – Klaipėdoje, pas dukrą. Šiemet ji atsikraustė į Šilutę, kur mama rūpinasi dukra Laima. Veikli senolė prasitarė, kad uostamiestyje liko daug jos draugų.

Dukra Laima pasakoja, kad augindama vaikus mama buvo labai rūpestinga, atlaidi. Pasak jos, mama labai daug vargo mačiusi, bet patirti sunkumai jos nesugniuždė. Visą laiką ji mėgusi šokti ir dainuoti.

„Man šokiai yra viskas. Reikia visiems eiti į klubą, į šokius“, – pataria ilgaamžė, dar ir šiandien užsukanti į anūko Šilutėje įkurtą klubą.

Tačiau, be linksmybių, ji mėgsta ir melstis, dažnai nueina į bažnyčią.