90-metis jubiliejų šventė du kartus

90 metisRugpjūčio 26-ąją garbingą 90 metų jubiliejų atšventęs Šilutės senelių globos namų gyventojas Bronius KATAUSKAS pirmadienį sulaukė netikėtų svečių.

Su gėlėmis ir gomurį pasaldinančiomis dovanėlėmis jį aplankė rajono merė Daiva Žebelienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ir p.Broniaus sūnėnas – savivaldybės Tarybos narys Vladas Kainovaitis.
Svečių B.Katauskas laukė savo kambaryje pasipuošęs kostiumu. Vos tik išgirdęs, kad pastarieji tuoj susirinks į salę, mikliai šoko į savo transporto priemonę – neįgaliesiems skirtą vežimėlį.

Senelių globos namų darbuotojai pasistengė, kad Broniaus vežimėlis būtų saugus ir matomas: užvilko ant jo šviečiančią liemenę, prikabino atšvaitą ir net sumeistravo veidrodėlį.

Judriam seneliui vežimėlis – labai svarbus kasdienį gyvenimą palengvinantis atributas. Kiekvieną dieną į miestą pasivažinėti skubantis jubiliatas gyrėsi savo transporto priemone net iki Rusnės nuvažiavęs. Nežinia, ar tai tiesa, tačiau Šilutės gatvėse B.Katauską galima sutikti tikrai dažnai.

Kai palinkėję dar ilgų ir šviesių metų svečiai susėdo prie B.Katausko garbei suruošto vaišių stalo, senolis prisipažino labai mėgstantis skaityti. Pasakojo jau perskaitęs visas įstaigos bibliotekoje esančias knygas, sakė besidomintis rajonine spauda.
„Jeigu labai įdomu, galiu net iki vidurnakčio skaityti, atsitraukti negaliu“, – pasakojo B.Katauskas.

Į Šilutės senelių globos namus B.Katauskas atsikraustė 1999 m. Iki tol kurį laiką gyveno Padvarių pensionate. Guvus senolis darbuotojus stebina ne tik humoro jausmu, bet ir palyginti puikia sveikata. Patyręs ne vieną insultą, senolis sugeba atsitiesti ir atgauti jėgas. Tačiau, pasak senelių globos namų direktorės Danutės Valodskienės, kad ir žino apie savo ligas, senelis nelabai mėgsta gerti vaistų. Sveikatą vyras prisižiūri kitaip.

„Dėdė niekada nepersivalgo. Labai geras bruožas“, – pasakojo V.Kainovaitis. Lyg patvirtindamas jo žodžius, B.Katauskas vis ragino svečius vaišintis saldainiais ir tortu, o pats gurkšnojo kavą.

Nors didžiąją savo gyvenimo dalį B.Katauskas praleido globos namuose, puikiai prisimena tuos laikus, kai dirbo vairuotoju, šaltkalviu ir tuomečiame Šilutės žemės ūkio technikume.

O Seimo nario R.Žemaitaičio primygtinai klausiamas, ar daug simpatijų turi, senolis tik šyptelėjo – praeityje būta visko.
Kur kas smagiau B.Katauskui buvo pasakoti apie tai, kad 90-asis jo jubiliejus švenčiamas jau antrą kartą. Sekmadienį senolį buvo aplankę ir giminaičiai.

„Kai kurių net nepažinau. Iš vaikų jau vyrais virto, dideli užaugo. Visas būrys suvirto“, – džiaugėsi B.Katauskas.