90 metis Juozas Žvirblis: „Sėdėti negali – reikia vaikščioti, judėti”

Juozas Zvirblis_ilgaamzisGardamo seniūnijoje Bliūdsukių kaime gyvenantis Juozas Žvirblis gyvenimu nesiskundžia. Jam visko užtenka – ir sveikatos, ir pinigų, ir su gyvenimo drauge Salomėja gražiai sutaria.

Lapkričio pabaigoje J.Žvirblis atšventė 90 metų jubiliejų. Matant senolį sunku patikėti, kad jam tiek metų, nes jis spinduliuoja gera nuotaika, guviai vaikšto, sklandžiai pasakoja apie savo ankstesnį ir dabartinį gyvenimą.

„Sėdėti negali, nes sustingsi, reikia vaikščioti, judėti”, – patarimą norintiems gerai jaustis duoda 90-metis.

Dirbo vairuotoju

Juozas, kartu su savo gyvenimo drauge Salomėja, gyvena tolimame, tačiau labai gražiame, gamtos kampelyje – Bliūdsukių kaime. Su gražiu jubiliejumi jį pasveikinti atvyko Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Gardamo seniūnijos, bendruomenės „Želvesys” atstovai.

Jie Juozui linkėjo sveikatos, stiprybės ir džiaugtis kiekviena diena, kuri yra Dievo dovana. Svečiai taip pat pasidžiaugė, kad jis gražiai sutaria su savo gyvenimo drauge Salomėja. Susodinęs svečius prie stalo, Juozas papasakojo savo gyvenimo istoriją.

Gimė ir augo jis Vainuto apylinkėse Skiržemės kaime, septynių vaikų šeimoje. Jo tėvai turėjo 18 ha žemės, augino gyvulių. Juozas prisimena, kad ir arkliuku arti reikėjo, sėti, akėti.

„Esu visus žemės ūkio darbus dirbęs”, – pasakojo jis.

Lazduonėnų kaime baigęs 7 klases Juozas išvažiavo į Klaipėdą, kur baigė vairuotojų kursus. Įvairių automobilių vairuotoju jis išdirbo daugiau kaip 50 metų. Teko jam ir autobusą vairuoti, tačiau ilgiausiai vairavo pienovežius. 15 metų pienovežio vairuotoju išdirbo Kintuose, 25 metus – „Šilutės Rambyne”. Dar ir būdamas pensijoje Juozas penkerius metus  dirbo.

Patinka grynas oras

Juozas pasakojo, kad jo pirmoji žmona Antanina Bukantienė buvo pašto viršininkė Naktiškiuose. Ji buvo našlė. Su Antanina Juozas susipažino vienose vestuvėse. Juozas gyrėsi, kad buvo nepėsčias kavalierius, mat turėjo automobilį „Pobieda”. Tais laikais tokius automobilius rajone turėjo tik vienas kitas.

Pirmąją savo žmoną ilgaamžis tik geru žodžiu mini. Kartu su Antanina Juozas išgyveno apie 40 metų, sulaukė trijų dukrų – viena dukra dirba mokytoja Klaipėdoje, kitos dvi gyvena Čikagoje.

Su dabartine savo gyvenimo drauge Salomėja Juozas susipažino pieno surinkimo punkte, mat su pienovežiu važinėdavo po visą rajoną.

„Pažiūrėjau, tokia neprasta moteriška, taip ir susipažinau su ja”, – šmaikštavo Juozas.

Juozas turėjo namą Šilutėje, Naujakuriuose, tačiau jį pardavė ir atsikraustė pas Salomėją į Bliūdsukius. Kartu jie daugiau kaip 20 metų gyvena, vienas kitą remia.

Juozui patinka, kad kaime daug žemės, gryno oro. Kadaise su Seliute jie laikė penkias karves, dvi veislines kiaules ir bekonų.

Vėliau, kai pieno supirkimo kainos sumažėjo, pasiliko vieną karvę, vištų, „pylikių” (ančių), kurios po kiemą vaikštinėja.

„Aš labai mėgėjas žemės ūkio. Turėjau visą techniką – traktorių, žemės ūkio padargus”, – pasakojo Juozas.