95-ąjį jubiliejų atšventusi ilgaamžė visą gyvenimą dirbo ligoninėje

Skurdeliene ilgaamze_su_dukra_ir_anuke„Gyvenimas buvo vargingas. Vaikus sunkiai auginau, tačiau džiaugiuosi, kad visi užaugo geri“, – sako penkių vaikų mama Zofija Skurdelienė. Balandžio 20 dieną Šilutėje gyvenanti ilgaamžė atžventė 95-ąjį gimtadienį.

Garbingo jubiliejaus proga ilgaamžę pasveikino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

Dirbo sanitare

Zofija gimė Makių kaime (Žemaičių Naumiesčio seniūnija), augo su keturiais broliais ir trimis seserimis. Tėvai vertėsi ūkiškai – visa gausi šeimyna iš ūkio gyveno. Zofija buvo vyriausia, šiandien gyva jauniausia jos sesuo Angelė (dabar jai 86-eri), gyvenanti Nidoje.

„Norėdavome pasipuošti, išeidavome pasipelnyti pas ponus“, – savo vaikystę prisimena ilgaamžė. Šylių pradinėje mokykloje ji baigė 3 klases.

Zofijos vyras Juozapas buvo iš Tauragės. Jie susipažino, kai jis į Makius atvažiavo aplankyti tetų. Susituokę jaunavedžiai persikėlė gyventi į Šilutę, kur Juozapas dirbo gaterininku lentpjūvėje, o Zofija – ligoninėje sanitare.
„Visą gyvenimą išdirbau ligoninėje sanitarike“, – pasakoja ilgaamžė. Daugiausiai laiko ji dirbo su gydytoju Leonu Balčėnu. Gydytojas taipogi nepamiršta ilgametės padėjėjos – Zofiją pasveikina per gimtadienius.

Smagu auginti dvynukus

Zofija ir Juozapas susilaukė penkių vaikų – Algimanto, Tomo, Virginijos ir dvynių Marytės bei Onutės. Zofija turi 10 anūkų ir 7 proanūkius.

„Geri mano vaikai, aplanko. Visi sąžiningi“, – gerų žodžių vaikams negaili ilgaamžė.

Šiuo metu ilgaamžė gyvena kartu su dukra Maryte. Prieš Velykas pasveikinti močiutės buvo atvažiavusi ir Anglijoje gyvenanti anūkė Eglė. Močiutė jai pasakojo, kaip linksma buvo auginti dvynukes.

Zofija prisimena smagų nutikimą, kai dvynukės buvo dar visai mažos. Vieną mergaitę suvystė ir padėjo, tada ėmė vystyti kitą. O trečia dukrytė buvo 1,5 metų amžiaus.

„Žiūriu atsisukusi, kad ji jau į glėbį pasiėmusi tą vaiką“, – juokiasi senolė.

Sulaukusi garbingo amžiaus Z.Skurdelienė daug laiko praleidžai besimelsdama, kasdien pusantros valandos kalba poterius.

Ją globojanti dukra Marytė sakė, kad mama labai savarankiška – pati kambarį susitvarko, išeina pasivaikščioti, mėgsta žiūrėti serialus, žinias, paklausyti radijo.