95-erių senolis klausosi radijo ir gyvena prisiminimais

Prabėgo penkeri metai nuo tos dienos, kai Šilutės socialinės globos namų gyventojas Aleksėj Jergičiov buvo pasveikintas su 90-mečiu, tačiau nedaug kas pasikeitė – ir šiandien mielai bendrauja su sveikintojais ir dalijasi prisiminimais apie gyvenimą.

Aleksėjų rugsėjo 5 d. – tikrąją gimimo dieną, sveikino Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir vicemeras Sigitas Šeputis, seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Visi linkėjo sveikatos, tikėdamiesi vėl susitikti po 5 metų – per šimtmetį. Šilutės socialinės globos namų darbuotojos vaišino gardžiu tortu ir kava.

Aleksėj apie savo gyvenimą pasakojo su nostalgija, nes 45-erius metus praleido jūroje. „Jau būdamas septyniolikos metų, pradėjau tarnauti povandeniniame laive. Kariniame laivyne tarnavau nuo 1944 iki 1951 metų. Iki to dar būdamas paaugliu, karo metais, dirbau gamykloje mokiniu“, – pasakojo Aleksėj.

Baigęs tarnybą vyras iš Kaliningrado atvažiavo į Klaipėdą ir tolimesnį savo gyvenimą siejo su jūra – plaukiojo žvejybiniais laivais. Kas pusę metų išplaukdavo į jūrą. Sugautą žuvį paimdavo kiti laivai, jūrininkai į krantą net neišlipdavo. Darbas buvo sunkus, jūroje visada pavojinga, tačiau jie buvo susitelkę, palaikydavo vieni kitus.

Šilutės socialinės globos namuose senolis gyvena jau 22 metus – nuo 2000-ųjų. Turėjo svajonę sugrįžti į Kaliningradą, nusipirkti ten butą, tačiau nepavyko – pritrūko pinigų. Nepavyko aplankyti ir Maskvoje gyvenančios sesers – keliauti nebebuvo paprasta. Užtat sesuo paskambina, abu pasikalba. Ir gimimo dieną sesuo Aleksandra paskambino pasveikinti su gimtadieniu. Aleksėj pasigyrė jai, kad jo pasveikinti atėjo tiek daug garbingų žmonių. Jis norėtų sulaukti žinios ir iš savo vienturčio sūnaus, tačiau jau seniai ryšių nepalaiko.

Aleksėj šiandien džiaugiasi ramiu gyvenimu. Kai globos namuose vyksta koncertai, jis mielai juose lankosi. Savo kambaryje klausosi radijo, mėgaujasi prisiminimais, išėjęs į lauką pasikalba su kitais kaimynais.