Ateitį patikėsime robotams?

20Jaunimą užvaldo aistra programuoti, konstruoti, modeliuoti. Robotikos mokyklos jau perpildytos ne tik didmiesčiuose, techninės kūrybos banga ristasi ir per miestus bei kaimelius. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojas Donatas Dobilinskas pripažįsta, kad robotika lengvai įtraukia ir suaugusiuosius.

Saviraiškos kodas

Užsienyje seniai žinoma, o į mūsų šalį tik prieš kelerius metus atkeliavusi robotika iš pirmo žvilgsnio atrodo panaši į vaikišką lego žaidimą. Skirtumas tik toks, kad prie kaladėlių montuojami varikliai, dantračiai, valdikliai bei jutikliai, kurie fiksuoja spalvas, šviesas, atspindžius. Iš kaladėlių sukonstruoti protingi robotai gali važiuoti, kopti į šlaitus, skleisti garsus, reaguoti į spalvas ar net ieškoti išėjimo labirinte.

Šilutėje techninei kūrybai kelius atvėrė Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įkurtas bendradarbiavimo centras, į kurį jaunimas kviečiamas ieškoti saviraiškos kodo. Kelias dienas per savaitę čia buriasi tie, kuriems įdomus fizikos reiškinių pasaulis, technologijos mokslai, elektronika, eksperimentai – jaunimas konstruoja, programuoja ir modeliuoja, nes biblioteka puikiai apsirūpinusi techninei kūrybai skirtomis priemonėmis, turi net 3D spausdintuvą, todėl rezultatų nereikia ilgai laukti, tai, kas sumodeliuojama, iškart ir atspausdinama.

Robotikos užsiėmimams vadovaujantis bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius D. Dobilinskas tikina, kad greitai pajuntamas ir konstravimo malonumas: „Sukonstruoti paprasčiausią robotuką: uždėti variklį ir ratus, sujungti laidus, ilgai netrunka, o štai programuojant roboto judesius tenka pasukti galvą. Bet šiaip ar taip dar tą pačią dieną galima surengti robotų varžybas ir patirti daugybę gerų emocijų, todėl tokia veikla jaunimą greitai įtraukia.“

Daugiau apie tai skaitykite alfa.lt straipsnyje „Ateitį patikėsime robotams?“.