Jau ketveri metai Žemaičių Naumiesčio gimnazijos kelios klasės įkurtos Šilutės žemės ūkio mokyklai priklausančiame pastate. Šilutės savivaldybės vadovams, svarstantiems, kaip išspręsti problemą, kad gimnazistams nereikėtų kasdien vaikščioti į pamokas, vedamas skirtinguose pastatuose, kilo idėja pasiūlyti Žemės ūkio mokyklai ir gimnazijai apsikeisti pastatais.
Ieškoma racionaliausio sprendimo
Apie tokią „mainų programą“ užsiminė meras VytautasLaurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, bendraudami su rajono žiniasklaida. Lig tol idėja į gimnazijos pastatą, priklausantį Šilutės r. savivaldybei, perkelti Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyrių, o į šio skyriaus erdvesnius pastatus, kurie priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai, perkelti Žemaičių Naumiesčio gimnaziją, nebuvo niekur skelbiama.
Pasak mero V.Laurinaičio, savivaldybė ieško racionaliausio sprendimo, kad būtų pagerintos Žemaičių Naumiesčio gimnazistų mokymosi sąlygos – atnaujintos mokymosi klasės ir išspręstos mokymosi dviejuose skirtingų mokyklų pastatuose problemos.
Jei mokyklos apsikeistų pastatais, Žemės ūkio mokyklai atitektų mažesnis gimnazijos pastatas, pakankamas Žemės ūkio mokyklos moksleivių poreikiams, o gimnazija įkeltų ir „antrą koją” į Šilutės ŽŪM Žemaičių Naumiesčio skyriaus patalpas.
Tuomet, pasak savivaldybės vadovų, reikėtų organizuoti perkeltos gimnazijos patalpų renovaciją ir iš esmės pagerinti gimnazistų ugdymo sąlygas viename pastate.
L.Genys: „Apsikeisti pastatais – priimtina”
Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys „Šilutės naujienoms” sakė, kad jam idėja apsikeisti pastatais yra priimtina. Imponuoja tai, kad profesinė mokykla turi erdvią aktų salę, šalia yra sporto salė, kuri jau prieš 2 metus buvo perleista valdyti Savivaldybei ir naudojama visos naumiestiškių bendruomenės poreikiams.
Dabar gimnazijoje mokosi 270 gimnazistų, kurie pamokų metu priversti vaikščioti į du pastatus. „Su tokiu moksleivių skaičiumi tilptume ir savo mokyklos pastate, tačiau tai būtų žingsnis atgal – mokymasis susispaudus”, – sakė L.Genys.
Be to, gimnazija turi planų didinti moksleivių skaičių iki 400. Logiška, kad tuomet prireiks dar daugiau ploto ir, pasak direktoriaus, būtų geriausia, kad visi tilptų viename pastate.
L.Genio nuomone, aišku, kad tokie mainai būtų logiški, tačiau tokios idėjos gimnazijos bendruomenė dar nesvarstė. Direktorius mano, kad dėl persikraustymo gimnazija kels vieną sąlygą – norėtų persikelti į jau rekonstruotus pastatus, į atnaujintas patalpas.
A.Abromaitis: „Mainai būtų vykę”
Šilutės žemės ūkio mokyklos direktorius Algimantas Abromaitis „Šilutės naujienoms” sakė, kad tikrai nesipriešintų savivaldybės vadovų pageidaujamiems mainams. Dabar šios mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriuje jaunuoliai mokosi dviejų specialybių: statybininkų – apdailininkų ir virėjų. Iš viso ten mokosi apie 100 moksleivių.
Gimnazijos pastatas Žemės ūkio mokyklos minėtiems moksleiviams tiktų, juolab kad pastato sienos jau apšiltintos, sudėti nauji langai. Beliktų tik susitvarkyti vidines patalpas ir jas pritaikyti specialybių mokymams.
„Be abejo, pastatų susikeitimo klausimą spręs ne Žemės ūkio mokyklos vadovas ar kolektyvas, bet Švietimo ir mokslo ministerija,” – sakė A.Abromaitis.
Rašyti atsakymą