„Karšių atlaidai“ Šyšoje atnešė ir laimikių, ir baudų (PAPILDYTA)

karsiu zvejyba_prie_ligoninesKelios dešimtys žvejų mėgėjų ketvirtadienį ir penktadienį nugulė Šyšos upės pakrantes. Susėdę būreliais ar po vieną jie gaudė masiškiai į Šyšos upę suplaukusius karšius. Žvejyba Šyšoje tęsėsi ir savaitgalį, tačiau karšiai kibo jau vangiau.

Šyšoje mažėjant karšių, mažėjo ir žvejų, tačiau pažeidimų tomis dienomis netrūko. Jų aplinkosaugininkai užfiksavo apie 10: vieni meškeriotojai žvejojo neleistinu būdu, kiti neturėjo leidimų.

Gyrėsi gausiais laimikiais

Ketvirtadienį Šilutėje pastebėję masinį karšių plaukimą Šyšos upe, žvejai mėgėjai apgulė pakrantes. Nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro, nepaisydami nei uodų, nei praeivių, jei tupėjo sumerkę meškeres, tikėdamiesi pagauti zujančius karšius.

Penktadienį prie Šyšos buvo tikri „karšių atlaidai“: upės vanduo virė nuo žuvų, o pakrantės – nuo meškeriotojų. Tiek žvejų tarp geltonojo tilto ir ligoninės galima pamatyti tik kartą per metus.

Tačiau penktadienį priešpiet karšiai žvejų masalais nelabai domėjosi. Jie plaukiojo aplink plūdes, piktindami juos sugauti bandančius žvejus. „Matyt, nevalgymo diena“, – rūškanais veidais komentavo vyrai.

Tačiau ir tokią „nevalgymo dieną“ kiekvienas žvejas pagavo mažiausiai po keletą karšių. Sklando gandai, kad ketvirtadienį vienas žvejas sugavo net 70 karšių (tikėkimės, kad tai tik gandas, nes tokiam godžiam žvejui grėstų bauda).

„Šilutės naujienos“ primena, kad pagal taisykles vienam meškeriotojui leidžiama sugauti 7 kg karšių (apie 7 vienetus).

Neišvengta pažeidimųkarsiu zvejyba

Gegužės 19 dieną, per masinį karšių plaukimą Šyšoje, aplinkosaugininkai užfiksavo 7 pažeidimus, tarp kurių – žvejyba neleistinu būdu, žvejyba be bilieto.

Karšius žvejoti Šyšoje buvo galima, tačiau jų žvejyba nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. buvo draudžiama Nemuno deltos regioniniame parke – vyko aplinkosauginė akcija „Karšis“. Žvejai pagautus karšius privalėjo paleisti atgal į vandenį.

Šios akcijos metu surašyti 137 protokolai, tarp kurių 28 – šiurkštūs, tai yra pagauti karšiai nepaleisti atgal į upę.

Draudimo laikotarpiu už neteisėtai sugautą vieną karšį žvejas mėgėjas privalėjo sumokėti ne tik baudą nuo 90 Eur, bet ir atlyginti žalą gamtai – 60 Eur / 1 vnt. Neteisėtai sugavus karšius Minijos upėje ir Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate, įkainiai už padarytą žalą didinami 3 kartus.

Iš viso akcijos laikotarpiu Šilutės gyvosios gamtos inspekcija priskaičiavo apie 5300 eurų žalos gamtai.