Klaipėdos regione, kaip ir visoje šalyje, vyksta aplinkosauginė akcija „Lašiša 2016“, skirta lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugai užtikrinti. Šiemet akcijos pradžia rugsėjo 1 d., nes anksčiau nei paprastai prasidėjo šių žuvų rudeninės migracijos.
Per rugsėjo mėnesį Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas surengė 71 reidą gyvūnijos apsaugos, verslinės žvejybos ir mėgėjiškos žūklės pažeidimams nustatyti. 28 reidai vyko pagal aplinkosauginės akcijos „Lašiša 2016“ planą. Patikrinta daugiau kaip tūkstantis žvejų mėgėjų. Nustatyti 67 pažeidimai, ištraukti du bešeimininkiai tinklai.
Departamentas ir toliau organizuos reidus ir budės lašišinių žuvų migracijos bei neršto vietose, stabdys ir tikrins transporto priemones. Departamentas taip pat tikisi visuomenės pagalbos. Pastebėjus pažeidimą, reikia apie jį pranešti Departamento specialistams arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Aplinkosaugos pareigūnams labai praverstų ir nufilmuoti ar nufotografuoti vaizdai pažeidimui įrodyti.
Aplinkosaugininkai primena, kad žvejoti lašišas ar šlakius galima tik tam tikru laiku ir tam tikruose upių ruožuose. Nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 15 d. draudžiama žvejoti be žvejo mėgėjo kortelių ar neturint nemokamos žvejybos teisės Mėgėjų žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklių 3 priede nurodytuose upių ruožuose. Norintys gaudyti lašišines žuvis tam skirtose nustatytose vietose, privalo įsigyti žvejo mėgėjo kortelę. Ją galima nusipirkti ir naudojantis elektronine aplinkosaugos leidimų informacine sistema ALIS.
Lašišas ir šlakius leidžiama žvejoti tik iki saulės laidos. Per vieną žvejybą galima sugauti tik vieną iš šių žuvų ir ir ne mažesnę kaip 65 cm ilgio. Sugavus lašišą ar šlakį ir nepaleidus atgal į vandens telkinį, reikia nuplėšti pažymėtą žvejo mėgėjo kortelės dalį ne vėliau kaip per 5 minutes. Ją nuplėšus, kortelė jau nebegalioja. Be to, per 10 dienų privaloma el. paštu info@am.lt arba faksu, ar per ALIS, jeigu žvejo mėgėjo kortelė buvo įsigyta per šią sistemą, pateikti ataskaitą – nurodyti žvejybos datą, upės atkarpą, sugautos žuvies svorį, ilgį ir kt. duomenis. Gabenant sugautą lašišą ar šlakį, privaloma turėti jų teisėtą įsigijimą patvirtinantį dokumentą – žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai. Prekiauti sužvejotomis lašišomis ar šlakiais draudžiama.
Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia nuo 231 iki 579 eurų administracinė bauda ir priemonių, kuriomis padarytas pažeidimas, konfiskavimas. Be to, pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Už neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti 630 eurų, o už sugautą ichtiologiniame draustinyje ar rezervate – trigubai daugiau.
Rašyti atsakymą