Nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos po rajono kaimus važinėja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų grupės, kurios vykdo Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) nurodymą – tikrina ūkinių gyvūnų laikytojus bei žemės ūkio produkcijos gamintojus, kaip šie laikosi gyvūnų sveikatingumo, registravimo ir ženklinimo reikalavimų, kaip užtikrina pašarų, pirminių pieno ir mėsos produktų bei augalininkystės produktų gamybos saugos reikalavimus ir t.t.
Šilutiškiams specialistams teks patikrinti 178 tokia veikla besiverčiančius ūkius ir gamintojus. Tai yra toks didelis darbas, kad jam įveikti Šilutės VMVT net skirti talkininkai – kolegos iš Pagėgių bei Kretingos.
Gyventojų prašoma nesibaiminti atvykstančių tikrintojų, pasitikėti jais ir bendradarbiauti.
Tokie tikrinimai nėra didelė naujiena – jie vykdomi kasmet, tik kiekvienais metais NMA nurodo skirtingą tikrinti numatytų ūkininkų ir gamintojų skaičių. Šiemet, anot Šilutės VMVT viršininko Edmundo Cipario, kolegos iš Pagėgių ir Kretingos apvažiuos 66 Šilutės rajono ūkius, esančius arčiau minėtų rajonų ribos su Šilutės rajonu, ir šilutiškiams gerokai sumažins krūvį.
Į ūkius ir įmones važiuoja trijų specialistų grupės su vairuotojais, tad neretai pastebima, jog atokiose sodybose gyvenantys žmonės baiminasi priimti tokius svečius, nes apie jų atvykimą nieko nežino.
E.Ciparis primena gyventojams, jog specialistai privalo parodyti pavedimą, kuriame nurodytos ir specialistų pavardės, ir tarnybos pavadinimas, ir vizito tikslai. Aplankytieji gali ir patys paprašyti pateikti tokį dokumentą.
Bet kokiu atveju ūkininkai ir gamintojai privalo priimti tikrintojus ir geranoriškai parodyti savo gyvulius ir reikalingus dokumentus, nes tikrinimai vyksta jų pačių labui.
Tikrinami tie ūkiai, kurie yra kompleksinės paramos gavėjai, todėl jie privalo įrodyti, jog laikosi visų Lietuvos ir Europos Sąjungos reikalavimų, kaip auginti gyvulius ar daržoves, gaminti pašarus.
„Tie ūkiai, kurie įtraukti į šiemetinį sąrašą, kol nebus patikrinti ir kol duomenys nebus suvesti į duomenų bazę, išmokų negaus“, – sako E.Ciparis.
Pasak E.Cipario, šiemetinę situaciją komentuoti dar anksti, tačiau ankstesniais metais pažeidimų būdavo nustatoma gyvulių ženklinimo, vakcinacijos nuo pasiutligės, medikamentų apskaitos srityse. Medikamentų apskaitą ūkininkai dažnai veda neteisingai arba ir iš viso jos neveda.
Už kiekvieną pažeidimą mažinamos išmokos už einamuosius metus, todėl gamintojai patys turėtų būti suinteresuoti vykdyti visus reikalavimus.
Beje, tie, kas į patikros sąrašus nepakliuvo, priklausančias išmokas gaus laiku.
Rašyti atsakymą