Penktadienį gausi delegacija iš Šilutės – rajoninio konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojų šeimos bei juos lydintys Savivaldybės, Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Šilutės skyriaus bei Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovai vyko į Kauną, kur buvo surengtas tradicinio „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojų pagerbimo renginys.
Toks konkursas vykdomas jau 22 metus – nuo 1994-ųjų. Kasmet jame dalyvauja ir Šilutės rajono ūkininkai. Šiemetinio rajoninio konkurso nugalėtojai buvo katytiškiai Vilija ir Robertas Peteraičiai, II ir III vietas iškovojo Rima ir Aloyzas Raukčiai iš Grabupių bei Žemaitkiemyje gyvenantys Egidija ir Raimondas Sasnauskai.
Valdantieji pradžiugino ūkininkus
Į Kaune, Girstučio kultūros ir sporto centre, surengtą geriausių šalies ūkininkų pagerbimo renginį visi šilutiškiai – ir konkurso nugalėtojai, ir juos lydinti delegacija vyko Savivaldybės autobusiuku. Ūkininkus Peteraičius ir Raukčius lydėjo Savivaldybės administracijos direktorius Šigitas Šeputis, Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis bei specialistas Darius Lidžius, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė Ina Kuzmienė.
Žemaitkiemyje gyvenantys Sasnauskai renginyje nedalyvavo.
Svarbiausias šiemetinio konkurso kriterijus – ūkis turėjo būti padaręs realią pažangą, aktyviai naudotis investicinėmis kaimo plėtros priemonėmis ir įvertintas pagal konkurso nuostatus.
Šiemet „Metų ūkio“ konkurse iš viso dalyvavo 410 ūkininkų iš 41 Lietuvos savivaldybės, į geriausiųjų pagerbimo renginį sukviesti 126 ūkių šeimininkai. Šventinį renginį pradėjo LŪS pirmininkas Jonas Talmantas, savo kalboje paminėjęs ne vieną konkretų gražaus ūkininkavimo pavyzdį.
„Tradiciškai susirinkome pasidžiaugti tais, kurie šiemet pripažinti geriausiais. Pastebėjome įdomią tendenciją – daugėja iniciatyvų, kai kartu ūkininkauja kelios šeimos, nebūtinai susijusios šeimos ryšiais“, – sakė J.Talmantas.
Renginio dalyvius pasveikino bei optimistinėmis prognozėmis pasidalijo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis pažadėjo, jog ūkininkai gali nesibaiminti, kad iki 29 proc. bus didinamas jų pajamų mokestis, imtis tokios drastiškos priemonės Seimo valdantieji neketina.
Be to, pasak R.Karbauskio, ketinama įvertinti Žemės ūkio ministerijoje dirbančių specialistų kompetenciją, – dirbti liks tie, kurie išties išmano savo darbą, yra atsakingi ir kompetentingi atsakyti į visus žemdirbiams rūpimus klausimus. Tad ir ūkininkų „siuntinėjimo“ iš vieno kabineto į kitą ateityje turėtų nebelikti.
Sveikino ministrė, Seimo nariai
„Linkiu nugalėtojams sėkmės, o nenugalėjusiems – sėkmės kitąmet. Dirbkime kartu, tik bendromis jėgomis išspręsime klausimus, priimsime sprendimus, kad Lietuvos ūkininkui, kaimui būtų geriau“, – sakė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas.
Visais ūkininkais – tiek laimėjusiais, tiek dalyvavusiais konkurse -pasidžiaugė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
„Mūsų kaimas, žemės ūkis yra pakankamai stiprus ir žinomas pasaulyje. Noriu palinkėti būsimai valdžiai ir žemdirbių organizacijoms sutarimo su ūkininkais. Vienykite visus, būkite vieningi – tiek žemdirbiai, tiek tie, kurie atstovauja žemdirbiams.
Svarbiausia – teisingi sprendimai, net jei jie nebus populiarūs. Juk tam, kad Lietuva ir žemės ūkis eitų į priekį, nepakaks tik pažadų ir pirmavimo reitingų lentelėse“, – kalbėjo ministrė.
Apie būtinybę vieningai dirbti kalbėjo ir Seimo narys, kandidatas į žemės ūkio ministrus Bronius Markauskas. Pasak jo, norai turi būti realūs, o tam, kad jie būtų įgyvendinti, būtinas pačių ūkininkų organizacijų susitarimas.
Tarp šių metų laimėtojų vyrauja augalininkystės bei mišrios specializacijos ūkiai. Laimėtojų amžiaus vidurkis – 45 metai.
Vyriausiai laimėtojai – ūkininkei Eugenijai Misevičienei – jau 73 metai, ji turi 100 melžiamų karvių ir 250 ha pievų grūdinių kultūrų. Jauniausiajam ūkininkui Nerijui Januškevičiui – 25 metai, jis laiko 130 mėsinių galvijų ir turi 180 ha dirbamos žemės.
Visiems konkurso dalyviams įteikti prizai, liudijantys jų dalyvavimą konkurse ir pasiekimus. Taip pat juos apdovanojo „Biržų žemtiekimo“ įmonė, kiekvienai šeimai įteikusi lauknešėlius, kuriuose buvo kitų metų kalendoriai, suvenyrai bei saldumynų.
Dalyviams koncertavo „Kėdainių choras“.
Rašyti atsakymą