Saugų malūnas ir senoji lentpjūvė tampa kultūrinių renginių vieta. Pastatų savininkas Vidas Mauricas, bendradarbiaudamas su nevyriausybinėmis organizacijomis, Saugų bendruomene, „Saugų artuma“ ir Saugų šeimos klubu, surengė antrąją kultūrinę vakaronę.
Verslininkas V.Mauricas ir bendruomenės narys, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius įsteigė piniginį prizą, kuris skirtas Saugų vardo ir bendruomenės darbų garsinimui. Tą vakarą jie paskelbė, kad 1000 eurų prizas bus skirtas tęsti šiemet didžiulio susidomėjimo sulaukusį vasaros festivalį „Saugų muzikos malūnas“ ir kitąmet. Festivalį ir kitą vasarą ketina rengti Saugų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis.
Kuriama koncertų salė
Bendruomenių ir verslininko sukviesti svečiai visą šeštadienio popietę ir vakarą turėjo ką veikti senajame malūne.
V.Maurico pastangamis ir lėšomis buvusioje lentpjūvėje yra įkurta koncertų salė. Tie, kas matė salės užuomazgą praėjusių metų rugpjūtį, kai čia buvo surengtas bendruomenės susirinkimas, galėjo pastebėti, kad dabar salėje jau pastatyta scena, nušlifuotos betoninės grindys, įstatytos naujos duris, atnaujinta apšvietimo instaliacija.
Apie 200 kėdžių ir vieną kitą baldą į vakaronę sunešė Saugų bendruomenių nariai bei seniūnijos centre esančių įstaigų darbuotojai.
Klausantis šventinio vakaro koncertų matėsi, kad buvusios lentpjūvės, tapusios koncertų ir susirinkimų sale, akustika yra puiki.
Vyno degustacija, muzika ir piešiniai
Saugų bendruomenių kultūros vakaras prasidėjo senajame malūne nuo vyndaryste susidomėjusios Gintaro Pekūno pagamintos produkcijos prezentacijos.
Ketverius metus besimokantis vyno gamybos paslapčių, Lietuvos vyndarių asociacijos narys Petrelių kaimo gyventojas G.Pekūnas su žmona Daiva susirinkusiems siūlė paskanauti net kelių rūšių vyno: aviečių, rabarbarų, juodų serbentų, obuolių, svarainių. G.Pekūnas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jau turi visą reikiamą įrangą vyndarystės verslui, yra įgijęs reikiamą kvalifikaciją ir dabar rūpinasi įmonės steigimu, kad vynu galėtų ne tik vaišinti, bet ir prekiauti.
Antrajame ir trečiajame malūno aukšte buvo eksponuojami saugiškės, Klaipėdos P.Balsio menų gimnazijos mokinės Monikos Jauniūtės ir tapytojo, tautodailininko Rimanto Pilipavičiaus paveikslai.
Monika parodos svečius pasitiko su dainomis, pritardama sau maža gitara – ukulėle.
Tautodailininkas Julius Katauskas rodė, kaip iš molio žiedžiami puodai, davė ir žiūrovams pabandyti. Jo žmona Istma pristatė savo rankdarbius. Tautodailininkų kūrinius saugiškiai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti.
Spektaklis ir koncertas
Retai kurioje seniūnijoje į kultūros renginį sueina per 150 žmonių, kaip tą vakarą susirinko į senojo Saugų malūno koncertų salę. Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai Alma Rimkevičiūtė ir Vygantas Paldauskas čia suvaidino Sergėjaus Paciuko režisuotą spektaklį „Laisva santuoka“.
Kornelijus ir Tadas Daniliauskai – tėvas ir sūnus – gitara ir smuiku sugrojo Lietuvoje ir pasaulyje žinomų populiariosios muzikos kūrinių. Juos pakeitė klavišinių džiazo improvizacijų meistras Marius Sūdžius.
Renginio vedėjas Mindaugas Nogaitis susirinkusiems renginio pradžioje buvo pažadėjęs, kad šimtamečiame malūne ir lentpjūvėje jokių vaiduoklių nėra, nes daug metų čia lentų nepjauna ir niekas nieko nemala. Tačiau būtent iš palubės nusileidęs velniūkštis (saugiškis Vytautas Rimkus) nutraukė besibaigiantį koncertą, šiek tiek išgąsdindamas publiką.
Į sceną buvo pakviesti renginio organizatoriai – Saugų bendruomenės pirmininkė Julija Jauniuvienė, bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius bei Saugų seniūnė Dalia Rudienė. Jie visiems savo ir valdžios vardu padėkojo už nuostabų kultūrinį vakarą. Saugiškiai ketina jų rengti ir daugiau.
Rašyti atsakymą