Kokią kaitlentę rinktis, kai neapsisprendžiate dėl kaitlentės tipo?
Mišraus tipo kaitlentės yra puikus pasirinkimas tada, kai nežinote, kokio tipo kaitlentės norite. Įsigijus tokio tipo kaitlentę, bus galima naudotis skirtingų tipų kaitlenčių privalumais. Pažymėtina, kad mišrios kaitlentės turi tiek dujines, tiek elektrines kaitvietes.
Kokiomis savybėmis pasižymi dujinės kaitlentės?
Atvira ugnimi degančios dujos yra dujinės kaitlentės šildymo šaltinis. Renkantis šio tipo kaitlentę, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar joje yra įmontuotas elektrinis uždegimas ir apsauga nuo dujų nutekėjimo. Ne ką mažiau svarbu yra atkreipti dėmesį ir į laikiklius, ant kurių bus dedami puodai. Pažymėtina, kad laikikliai gali būti pagaminti iš plieno arba ketaus. Pastarieji yra ilgaamžiškesni, tačiau ir brangesni. Kalbant apie dujinių kaitlenčių paviršius, būtina paminėti, kad jų būna keturių rūšių – tai plieniniai, emalio dangos, stikliniai bei stiklokeraminiai.
Kokios yra elektrinių kaitlenčių grupės?
Elektrinės kaitlentės yra skirstomos į tris grupes. Pats seniausias tipas yra elektrinė kaitlentė su iškilusiu elementu. Šios grupės kaitlentės nėra labai populiarios, todėl išsamiau aptariamos nebus. Kalbant apie elektrines kaitlentes su stiklo keramikos kaitinimo plokšte, verta paminėti faktą, kad stiklo keramikos kaitinimo plokštė įkaista 3 kartus greičiau nei, tarkim, kaitinimo plokštė iš ketaus. Karščio indikatoriai, deja, įmontuoti tik brangesniuose modeliuose, todėl, jei nuspręsite įsigyti pigesnę elektrinę kaitlentę su stiklo keramikos kaitinimo plokšte, turėkite omenyje, kad gali būti sunku pastebėti, ar ji dar karšta, ar jau atvėso. Šios grupės kaitlentės gali turėti išplėstą kaitinimo sistemą, leidžiančią kaitinti didesnį plotą, tokiu būdu puodai gauna daugiau karščio. Trečiosios grupės, t. y., indukcinės kaitlentės, energijos sunaudojimo prasme yra efektyviausios. Indukcinės kaitlentės yra laikomos greičiausiai veikiančiomis, ekonomiškiausiomis bei saugiausiomis kaitlentėmis. Indukcinių kaitlenčių išskirtinumas yra tas, kad ant jų padėjus puodą, įkaista tik išskirtinai ta vieta, ant kurios padėtas indas: kaitlentė veikia elektromagnetiniu principu, t. y., energijos bangos veikia tik puodą. Dėl šios priežasties prisilietus prie įjungtos kaitlentės, nenusideginsite, nes iš principo šyla ne kaitlentė, o ant jos padėtas puodas. Pažymėtina ir tai, kad atsižvelgdami į savo poreikius, galite rinktis 1, 2, 3 arba 4 kaitinimo zonų indukcines kaitlentes. Indukcinės kaitlentės pasižymi ir tuo, kad jų kaitinimo zonos gali būti išplečiamos.
Laisvai pastatomos ir įmontuojamos kaitlentės
Vienos kaitlentės yra parduodamos kartu su orkaitę, o kitos yra įmontuojamos į stalviršius. Įmontuojamos kaitlenės dažnai pasirenkamos atviro išplanavimo virtuvėse, nes suteikia namams jaukumo ir estetiškai labai gražiai įsikomponuoja interjere. Pažymėtina, kad montuojant kaitlentę, derėtų iš abiejų pusių palikti bent po 400 mm laisvos vietos. Dar vienas svarbus dalykas yra tas, kad kaitlenčių nereikėtų montuoti prie pat plautuvių, šaldytuvų, langų ar sienų.
Rašyti atsakymą